پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز:

فن بیان، راه انتقال خواسته ها

danesheroz1 شهریور ۹, ۱۳۹۲ ۰
فن بیان، راه انتقال خواسته ها

دانش روز: حرف زدن یا سخنرانی هنری است که به عوامل گوناگونی بستگی دارد و فرد را در شرایط مختلف از تنگنا های پیش رو نجات می دهد

به گزارش دانش روز، یک فرد موفق در زندگی کسی است که بتواند نیازها و خواسته هایش را به طرف مقابل القا کند و بهترین راه انتقال این

خواسته ها زبان است.

img176 (1)

فرد در محیط های مختلف متناسب با شرایط آن محیط باید صحبت کند حال به برخی از این محیط ها اشاره می کنیم.

131

۱.درمحیط کاری:

هرف ردی در جامعه برای امرار معاش کاری انجام می دهد و با دیگران در ارتباط است. در برخی از شغل ها جسم انسان کارکمتری انجام می دهد و این زبان و فکر آدمیست که در تلاش است.

مانند شغل بازاریابی که فرد برای فروش محصول خود باید رشته کلام را در دست گیرد و با طرح سوالاتی طرف مقابل را قانع به خرید کالا کند.

یکی دیگر از این شغل ها وکالت است حتما شنیده اید که یک وکیل خوب به اصطلاح باید سروزبان داشته باشد.

یک وکیل باید در دادگاه از متهم دفاع کند و برای این کار فقط دانستن ماده واحده قانونی کافی نیست زیرا خود قاضی قانون را حفظ است و نیاز به تکرار مجدد ندارد و در اینجاست که فرق یک وکیل خوب با متوسط به وسیله زبان مشخص می شود.

۲.درمحیط های اجتماعی:

در اجتماع افراد مختلفی اعم از تحصیل کرده و بیسواد و زن ومرد وجود دارد اولین نیاز هرفرد برای صحبت کردن اعتماد به نفس است متاسفانه در برخی موارد وقتی شخصی در مقابل جنس مخالف خود قرار میگیرد به مانند مواقعی که با هم جنس خود صحبت می کند نمیتواند حرف بزند و به اصطلاح دچار دست پاچگی میشود و با استرس صحبت می کند که خود این به عوامل فرهنگی ودینی هرکشوری برمی گردد.

129

راه های بالا بردن اعتماد به نفس

این راهها بسیار است که با تمرین و ممارست درآنها حتما به نتیجه خواهید رسید و ما دراینجا به برخی ازانها اشاره می کنیم.

۱.ورزش کردن: ورزش منظم وهمیشگی انرژی شما را بالا می برد و باعث ترشح مواد شیمیایی مختلفی مانند تستسترن واندورفین می شود که حالت مثبت به شما می دهد وازهمه مهمتر باعث تناسب اندام می شود که عامل مهمی برای افزایش اعتماد به نفس است.

۲.ازبدنتان استفاده کنید: اگر شما هنگام نشستن پاهایتان را مستمر تکان می دهید یا سریع راه می روید نشان از آن است که در آن محیط ارامش ندارید هیچ اتفاقی قرار نیست برای شما رخ دهد ارامش خود را حفظ کنید زیرا همین آشفتگی باعث کاهش اعتماد به نفس می شود.

۳.خودتان را با خودتان مقایسه کنید نه با دیگران: اگر شما خودتان را با دیگری که به هر لحاظ از شما بهتر است مقایسه کنید درست است که حس تلاش وتکاپودرشما به وجود می آید تا به آن درجه برسید واین خوب است اما بدی کار جایی است که دراین راه اضطراب شما را فرا میگیرد که باعث کاهش اعتماد به نفس است.

امیدوارم با استفاده از این راه ها وسایر راه های دیگر که در متب مرتبط وجود دارد با افزایش اعتماد به نفس راهی تازه در زندگی خودتان بگشایید.

امید اسحاقی: دانشجوی کارشناسی حقوق

شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۰
کد خبر : 55840
بازدیدها: 551

پاسخی بگذارید »