دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فنون حفظ کردن کلمات در زبان های خارجی

danesheroz اسفند ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
فنون حفظ کردن کلمات در زبان های خارجی

دانش روز : آیا شما هم در حفظ کردن کلمات بیگانه و نا آشنا مشکل دارید؟ آیا حفظ کردن کلمات برایتان طاقت فرسا و وقت گیر است ؟

                 thoughtful432543

این مشکل راه حل دارد. کافیست قدری حوصله به خرج دهید و روی چند نکته کوتاه ولی موثر تمرکز کنید.

D7D25AD26CB9466DAE59688C53F07EF5

دسته بندی کردن:

درابتدابه کلمه نگاه کنید. نقش کلمه را حدس بزنید (اسم ، فعل ، صفت و …)

اگر نتوانستید از فرهنگ لغت کمک بگیرید. این روزها در هر خانه ای کامپیوتر ، گوشی مجهز به فرهنگ لغت یا کتاب فرهنگ لغت پیدا می شود. ذهن شما اطلاعات را مانند یک کتابخانه طبقه بندی می کند. با این کار شما یک قدم به حفظ کردن کلمه تان نزدیک تر می شوید.

                                   

یادگیری یک مترادف یا متضاد:

اگر مترادف یا متضادی در مورد کلمه مورد نظر در دامنه لغاتی شما باشد ، می توانید از آن برای حفظ کردن کلمه استفاده کنید.

خواندن خواندن خواندن:

درست است که تکرار برخی اوقات موثر واقع می شود اما دیدن کلمه ای که تازه با آن روبرو شدید و در صدد حفظ کردن آن هستید ، در مجله ، متن یک کتاب ، عکس یا هرجای دیگر باعث باقی ماندن کلمه در ذهنتان می شود و بعد از مدتی از اینکه کلمه را بدون زحمت حفظ شدید شگفت زده خواهید شد.

 معادل سازی:

روشی نوین و کاربردی برای حفظ کلمه استفاده از حس بینایی و تخیلتان است. به این روش اصطلاحا “روش کلمه کلیدی” می گویند. در این روش کافیست به کلمه نگاه کنید و آن را چند بار تکرار کنید و سپس با آهنگ کلمه یا تصور شکل کلمه واژه ای معادل زبان مادریتان برایش بیابید.

 Words-322x300


مرور کردن:

وقتی به خواندن کلمه می پردازید کلمه دیروز مهم تر از کلمه امروز است. هدف از مرور کردن انتقال کلمه از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت است. مرور کلمات قدیمی خیلی مهم هستند و نقش حیاتی را در حفظ دائمی کلمات دارند. متنی مناسب ، جستجو در اینترنت و دیدن مکرر کلمه کمک زیادی به حفظ کردن آن می کند.

 

منبع :نشریه اینترنتی نوجوان ها

پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۶
کد خبر : 98201
بازدیدها: 165

پاسخی بگذارید »