چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش

فناوری نانو در مدارس/ امکان ورود مطالب نانو به دروس شیمی، فیزیک و زیست شناسی

danesheroz بهمن ۲, ۱۳۹۱ ۰

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فناوری نانو در آزمایشگاه های مدارس مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: موضوع ورود فناوری نانو به مدارس در هفت استان کشور پیگیری می شود که در آینده به سراسر کشور توسعه داده خواهد شد

ابراهیم سحرخیز در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا و در پاسخ به این پرسش که موضوع ورود فناوری های نانو به آزمایشگاه های مدارس چگونه دنبال می شود؟ اظهار کرد: موضوع فناوری نانو در مدارس به خوبی پیگیری و دنبال می شود.
وی افزود: چهارشنبه هفته جاری در منطقه ۱۵ آموزش و پرورش شهر تهران در پژوهشسرای معلمان آزمایشگاه نانو را بهره برداری خواهیم کرد.
سحرخیز با بیان اینکه این موضوع در هفت استان کشور از جمله خراسان شمالی، خراسان رضوی، همدان و تهران دنبال می شود، خاطرنشان کرد: این موضوع به تدریج به سراسر کشور توسعه داده خواهد شد و در این زمینه همکاری استانداران و مدیران کل آموزش و پرورش را طلب می کند تا در این زمینه سرمایه گذاری کنند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تجهیزات این کار تولید ایران بوده و کشورمان جز ۲۰ کشور مطرح دنیا در عرصه فناوری نانو است، تصریح کرد: در آموزش و پرورش دانش آموزان استقبال خوبی از موضوع فناوری نانو داشته اند و اخیرا هم برای دبیران زیست شناسی سراسر کشور هم دوره ای را پیش بینی کرده ایم. به تدریج هم دبیران و گروه های آموزشی را با فناوری نانو آشنا می کنیم.
وی اضافه کرد: امیدواریم که نانو با جدیت وارد کتابهای درسی شود و دانش آموزان بتوانند مانند همیشه از این توانمندی در عرصه فناوری نانو بهره ببرند.
سحرخیز در پاسخ به این پرسش که آیا موضوع فناوری نانو در کتاب های درسی وجود دارد یا خیر؟ گفت: ممکن است بخشی از موضوع نانو در کتاب زیست شناسی باشد. اما انتظار داریم تا در دروس علوم تجربی مقطع راهنمایی و در دروس تخصصی مقطع متوسطه مانند شیمی، فیزیک و زیست شناسی فناوری نانو مانند یک مبحث جدی مطرح شود.

دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۶
کد خبر : 4741
بازدیدها: 221

پاسخی بگذارید »