پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فقط یک نامدار در انتخابات کشتی ثبت نام کرد!

danesheroz خرداد ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
فقط یک نامدار در انتخابات کشتی ثبت نام کرد!

دانش روز:مهلت ثبت نام کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی در حالی به پایان رسید که به نظر می رسد ابطال ثبت نام قبل و انجام ثبت نام جدید با استقبال اهالی کشتی مواجه نشد و تنها یک نفر مطرح برای حضور در انتخاباتی که زمانش مشخص نیست ثبت نام کرد

نخستین روزهای خردادماه بود که امور مجامع دفتر امور مشترک فدراسیون‌های وزرات ورزش و جوانان، حکم ابطال ثبت نام های قبلی مجمع فدراسیون کشتی را صادر و به دبیر فدراسیون دستور داد از افراد جدیدی برای احراز پست ریاست ثبت نام بعمل آورد.

بدین ترتیب روز شنبه ۴ خردادماه به عنوان نخستین روز از مهلت ثبت نام کاندیداهای جدید اعلام و این مهلت تا ۱۰ روز کاری تعیین شد. هنوز بسیاری از اهالی کشتی از این اقدام غیرمنتظره و عجیب وزارت ورزش در بهت بودند که خبر رسید امیررضا خادم رئیس پیشین فدراسیون کشتی به عنوان نخستین کاندیدا در راه فدراسیون است تا بار دیگر به عنوان کاندیدای این پست ثبت نام کند. حضور خادم، خواسته یا ناخواسته نوید دهنده آغازی پر سر و صدا و جذاب برای ثبت نام مجمع فدراسیون کشتی به حساب آمد که جامعه گوش شکسته را هر لحظه در انتظار شنیدن خبری از حضور کاندیدایی جدید در این عرصه قرار داد.

البته در عمل چیز دیگری ثابت شد و عدم حضور هیچکدام از اهالی شناخته شده و نامدار عرصه کشتی در ثبت نام مجدد نشان داد، فعلا کسی جرات و جسارت وارد شدن به گود پر حاشیه و پر فراز و نشیب کشتی را ندارد. در این میان نه تنها اهالی کشتی به دستاورد مثبت و سازنده ای در خصوص آینده این فدراسیون دست نیافتند،‌ بلکه وزارت ورزش هم نتوانست از این نمایش به ظاهر رسمی و سازنده سودی ببرد.

در واقع در همان اواسط مهلت ثبت نام نیز بسیاری از کارشناسان ورزشی و اهالی کشتی متفق القول گفتند هدف وزارت ورزش در ابطال ثبت نام های قبلی و اجرای ثبت نام جدید، فقط و فقط به دلیل آرام کردن رسانه ها و منتقدان بوده که نشان دهد وزارت ورزش هم به نوعی نگران آینده کشتی است.

عدم استقبال از ثبت نام جدید از سوی گوش شکسته ها و حتی غیبت همان کاندیداهای قبلی همچون حمیدرضا گرشاسبی، محمدرضا یزدانی خرم، عسگری محمدیان، مهدی محبی، عبدالله چمن گلی، بهنام طیبی و … در این عرصه نشان داد این افراد هم اعتقاد چندانی به این اقدام نمایشی و بی هدف وزارت ورزش ندارند و همچنان برای وارد شدن به گود در انتظار انتخابات رئیس جمهوری و روشن شدن تکلیف وزیر جدید ورزش هستند.

از سویی دیگر این انتظار تا حد زیادی منطقی و اصولی است، چرا که تجربه ثابت کرده هر رئیس یا سرپرستی که طی ماه‌های اخیر از سوی متولیان وزارت ورزش در راس امور فدراسیون کشتی قرار گیرد، مطمئنا مورد نظر و وثوق وزیر ورزش دولت یازدهم نیست و همین تناقض و عدم هماهنگی آغازگر اختلافات و مشکلات تازه ای در عرصه کشتی خواهد شد.

به گفته بسیاری از صاحبنظران و کارشناسان کشتی، اهالی و علاقمندان این رشته باید فعلا قید هرگونه تغییر و تحول در راس امور فدراسیون را بزنند، چرا که تا مشخص شدن تکلیف رئیس جمهور بعدی و وزیر ورزش کابینه دولت یازدهم، خبری از برگزاری مجمع و رئیس جدید فدراسیون کشتی نخواهد بود.

 

مرجع : خبرگزاری مهر

یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۹
کد خبر : 23302
بازدیدها: 193

پاسخی بگذارید »