دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس سازمان بسیج سازندگی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران اعلام كرد:

فعالیت ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در بازسازی و ساخت مدارس/همکاری خوب آموزش و پرورش در سازندگی کشور

28 danesheroz اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
فعالیت ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در بازسازی و ساخت مدارس/همکاری خوب آموزش و پرورش در سازندگی کشور

رئیس سازمان بسیج سازندگی از همکاری خوب آموزش و پرورش برای حضور جوانان در سازندگی کشور خبر داد و اعلام کرد: جهادگران سازندگی با دو رویکرد الگو سازی حماسه و بن بست شکنی در عرصه های اقتصادی، نخستین خط شکنان عملیاتی فرمان مقام معظم رهبری در حماسه اقتصادی خواهند بود

به گزارش خبرگزاری پانا، سردار مجید خراسانی که به مناسبت سالروز تشکیل بسیج سازندگی، پیش از خطبه های نمازجمعه تهران سخن می گفت با انتقاد از انحلال جهاد سازندگی به تاریخچه تشکیل سازمان بسیج سازندگی اشاره و اضافه کرد: از ابتدای انقلاب تا سال ۷۹ شاهد دستاوردهای بسیاری از جهادگران سازندگی بودیم، اما این نهاد انقلابی در این سال به علت کارشناسی‌های غلط ، ابتدا به وزارت تبدیل و سپس ادغام شد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۱۷ اردیبهشت سال ۷۹ پیشنهاد راه اندازی مجموعه فرهنگی و سازندگی به نام بسیج سازندگی را صادر و دو ماموریت آماده کردن جوانان برای خودسازی و کمک به دولت در آبادانی و سازندگی کشور را به آن واگذار کردند.

سردار خراسانی با بیان اینکه با تشکیل این سازمان همکاری های خوبی میان دستگاه های دولتی و این سازمان ایجاد شد،گفت: پارسال با همکاری اقشار بسیج بیش از ۳ و نیم میلیون نفر از جوانان ما که ۳۵ درصد آنان را دختران و ۶۵ درصد را پسران تشکیل می‌ادند در گروهای مختلف به آبادانی کشور پرداختند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی افزود: بیش از ۲۰۰ هزار نفر از این جمعیت را دانشجویان تشکیل دادند که در قالب ۳ هزار گروه جهادی در دورترین نقاط کشور فعالیت کردند و ۶ هزار طلبه جوان در کنار آنان افتخار آفریدند و حدود ۱۱ هزار نفر فرهنگی متخصص این طرح ها را مدیریت کردند.

وی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش همکاری خوبی برای حضور جوانان در سازندگی کشور داشته است، افزود: پارسال ۳۰۰ هزار دانش آموز در بازسازی و ساخت مدارس فعالیت کردند.

سردار خراسانی گفت: جهادگران سازندگی پارسال حدود ۹۲۰ مسجد را در دورترین نقاط کشور افتتاح و بهره برداری کردند و نشان دادند نسل چهارم انقلاب همانند نسل اول انقلاب تلاش می کنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی افزود: جهادگران سازندگی به محض حضور رهبر انقلاب در میان مردم زلزله زده آذربایجان حدود ۲ هزار واحد مسکونی را در کمتر از ۳ ماه به شکل انقلابی احداث و در اختیار زلزله زدگان قرار دادند.

وی گفت: پارسال شش هزار و ۸۰۰ تیم پزشکی به مناطق محروم رفته و حدود ۱۰۰ هزار نفر در مراکز فنی و حرفه ای خدماتی داشته اند.

سردار خراسانی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان”حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی”، افزود: امسال مردم با حضور چشمگیر در انتخابات حماسه سیاسی را رقم خواهند زد.

وی اضافه کرد: جهادگران با دو رویکرد الگو سازی حماسه و بن بست شکنی در عرصه های اقتصادی نخستین خط شکنان عملیاتی فرمان مقام معظم رهبری در حماسه اقتصادی خواهند بود.

سردار خراسانی تاکید کرد: بسیج سازندگی با تکیه بر مبانی علمی و به ویژه بهره برداری از بسیج مهندسان سازندگی حرکت های عملیاتی را برنامه ریزی کرده و در سالروز بسیج سازندگی نه فقط در ادبیات گفتمانی بلکه در اجراء نیز فرمایش مقام معظم رهبری را آغاز خواهد کرد.

جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۱
کد خبر : 14372
بازدیدها: 120

پاسخی بگذارید »