پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امام جمعه کرج:

فعالیت هسته ای کشورمان در چارچوب قوانین بین المللی انجام می شود

danesheroz1 مهر ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
فعالیت هسته ای کشورمان در چارچوب قوانین بین المللی انجام می شود

دانش روز: نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: فعالیت هسته ای و غنی سازی اورانیوم در ایران اسلامی برای اهداف غیر نظامی بوده و در چارچوب قوانین بین المللی انجام می شود

به گزارش دانش روز، حجت الاسلامˈ سید محمد مهدی حسینی همدانیˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج افزود: با توجه به این حقیقت، غربی ها باید نگاه خود را در این زمینه تغییر داده و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای که از حقوق مسلم مردم ایران است را بپذیرند.

وی بیان کرد: ایران اسلامی بارها برای اعتماد سازی در این زمینه گامهای عملی برداشته و گزارشهای متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز نشان می دهد که هیچ تخلف و مسیر انحرافی در پرونده هسته ای کشور ما وجود ندارد.

حسینی همدانی تاکید کرد: گزارش جامع اطلاعاتی امریکا نیز موید صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای کشورمان است .

امام جمعه کرج گفت: نگاه مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن استفاده نظامی از انرژی هسته ای و ساخت سلاح های کشتار جمعی نیز بر صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ما تاکید دارد.

وی افزود: در چند سال اخیر غربیها و آمریکاییها جز بی اعتمادی عمل خاصی انجام نداده اند و از انجام تعهدات خود امتناع کرده اند.

امام جمعه کرج گفت: طرف های مذاکره کننده در پرونده هسته ای کشورمان باید بدانند اعتماد سازی به معنای عقب نشینی از حقوق مسلم مردم ایران نیست.

وی خاطرنشان کرد: برخی نیز مانند منافقین و صهیونیست ها تمایل ندارند روابط ایران اسلامی با غربی ها و آمریکاییها بهبود یابد چرا که این موضوع را به ضرر خود می دانند.

حسینی همدانی گفت: گفت وگو های ژنو در زمینه مسائل مربوط به انرژی هسته ای کشورمان با دوره های قبلی فرق می کند چرا که نمایندگان ایران اسلامی به دنبال بازی برد برد هستند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به در پیش بودن عید غدیر گفت: یکی از عوامل وحدت بخش بین شیعه و سنی واقعه غدیر خم است.

همدانی حسینی همچنین آشنایی بیشتر نوجوانان و جوانان در زمینه واقعه غدیر خم را یکی از نیازهای جامعه برشمرد.

منبع:ایرنا

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۳
کد خبر : 67940
بازدیدها: 275

پاسخی بگذارید »