سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فعالیت غیرقانونی نمایندگی یک برند موبایل در کشور

danesheroz1 شهریور ۸, ۱۳۹۲ ۰
فعالیت غیرقانونی نمایندگی یک برند موبایل در کشور

دانش روز: در پی اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص معرفی شرکت “بازرگانی ایران” به عنوان نمایندگی جدید واردات سونی موبایل به کشور، این خبر از سوی دفتر مرکزی سونی موبایل تکذیب شد و این شرکت اعلام کرد که قرار گرفتن نام شرکت “بازرگانی ایران” در سایت این وزراتخانه تخلف محسوب می شود.

به گزارش دانش روز، شرکت سونی در اطلاعیه ای با تکذیب اعطای نمایندگی به شرکت بازرگانی ایران اعلام کرد: لازمه دریافت نمایندگی از شرکت سونی موبایل در ایران مجوز رسمی از کشور مبدا است که این مجوز هرگز صادر نشده است.

این شرکت با اشاره به تخلفات صورت گرفته تاکید کرد که شرکت بازرگانی ایران توانست بدون در اختیار داشتن نامه مخصوص (تنفیذنامه) از دفتر مرکزی استکهلم سوئد سونی به اخذ نمایندگی بپردازد که این امر غیرقانونی است.

این در حالی است که در سال گذشته وزارت بازرگانی تا آخرین لحظه حتی در تعطیلات نوروز مدعی بوده که بدون برگه تنفیذنامه رسمی صدور مجوز نمایندگی در ایران برای تنها وارد کننده انحصاری این برند یعنی شرکت “آرمان همراه آرین” امکان پذیر نخواهد بود.

از این رو قرار گرفتن نام شرکت “بازرگانی ایران” در سایت وزرات بازرگانی تخلف محسوب می شود چراکه لازمه فعالیت این شرکت یا هر شرکت دیگر در بخش صوت و تصویر سونی باید از کشور مبدا یعنی ژاپن و در بخش موبایل از سوئد صورت گیرد، که متاسفانه تاکنون مجوزی در خصوص نمایندگی از سوئد به این شرکت اعطا نشده است.

در حال حاضر شرکت “آرمان همراه آرین” تنها نماینده سونی موبایل در ایران به شمار می‌آید و این در حالی است که دفتر مرکزی سونی موبایل نیز این موضوع را تایید کرده و همچنین ادعای شرکت فوق را کذب دانسته است.

منبع:مهر

جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۵
کد خبر : 55526
بازدیدها: 158

پاسخی بگذارید »