سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فعالیت بیش از ۱۶ هزار مشاور در مدارس

danesheroz1 مهر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
فعالیت بیش از ۱۶ هزار مشاور در مدارس

دانش روز: معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: بیش از ۱۶ هزار مشاور در مدارس فعالیت دارند و همچنین ۵۶ هزار کتابخانه در مدارس کشور فعالند

به گزارش  دانش روز، حسین هژبری معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بهداشت روان که در ساختمان علاقه مندان آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: ۲۴ تا ۳۰ مهرماه هفته بهداشت روانی است که سازمان بهداشت جهانی شعار “به سوی آینده ای پرنشاط در سالمندی” را انتخاب کرد که ما به این شعار سرمایه گذاری در بهداشت روانی دانش آموزان را نیز اضافه کردیم.

  وی ادامه داد: همزمان با این هفته ستادهای استانی و منطقه ای در سراسر کشور شکل گرفته است.

  هژبری اظهارداشت: هدف ما افزایش بهداشت روانی دانش آموزان است که لازمه اش شناخت بیشتر بوده به همین دلیل آزمون هایی را از جمله آزمون استعداد، رغبت و سنجش شغلی در میان یک میلیون دانش آموز اول دبیرستانی برگزار می کنیم.

  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش ادامه داد: در حال حاضر ۱۶ هزار و ۸۷۳ مشاور در مدارس متوسطه اول و دوم خدمات مشاوره ای ارائه می کنند.

  هژبری افزود: در حال حاضر نزدیک به ۵۰ هزار رابط مشاوره ای داریم و این رابطین با توجه به علاقه و تخصصشان به دانش آموزان ابتدایی، خدمات مشاوره ای ارائه می دهند.

  وی از تشکیل پرونده های مشاوره ای برای دانش آموزان اول دبیرستانی خبر داد و گفت: این پرونده ها بیانگر تمامی معضلات و مشکلات دانش آموز است که به صورت خصوصی در اختیار مشاور و مدرسه قرار می گیرد.

  معاون پرورشی فرهنگی آموزش پرورش اظهار داشت: کمیته های ویژه ای در همان روز اول مهر برای اجرا شدن خواسته رئیس جمهور تشکیل شد.

  هژبری ادامه داد: در دبیرستانها به شکلی خاص تشکلهای ویژه ای در این حوزه تشکیل خواهدشد.

  وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش ۸۰ میلیون جلد کتاب غیردرسی، ۵۶ هزار کتابخانه آموزشی و ۱۱ هزار کتابخانه کلاسی دارد.

  هژبری افزود: امسال طرح اطلس مشاغل منطقه ای در دستور کار است که تاکنون نیز ۱۵ استان اطلس خود را تهیه کرده و تا پایان سال این اطلس برای ۷۱۹ منطقه کشور تهیه می شود.

منبع:دانا

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۵
کد خبر : 68584
بازدیدها: 233

پاسخی بگذارید »