یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان:

فعالیت‌ ها و تولیدات کانون را به میان دانش‌ آموزان ببرید

danesheroz1 مهر ۴, ۱۳۹۲ ۰
فعالیت‌ ها و تولیدات کانون را به میان دانش‌ آموزان ببرید

دانش روز: رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌ پژوهان جوان معتقد است چتر فعالیت‌ها و تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید بر سر تعداد بیشتری از دانش‌آموزان ایرانی گسترده شود

به گزارش دانش روز، مهری سویزی در گردهم‌آیی معاونان، مدیران ستادی و مدیران کل استانی کانون در مشهد که هم‌زمان با برپایی جشنواره امام رضا(علیه السلام) برپا شده بود طی سخنانی یادآوری کرد که در جریان دیدار اعضای هیات مدیره و مسوولان کانون با مقام معظم رهبری ایشان بر این امر تاکید داشتند که جویبارهایی که از تولیدات کانون به وجود می‌آید باید از مدرسه‌های کشور عبور کند و دانش‌آموزان از نتایج آن استفاده کنند.

وی حق آزادی انتخاب دانش‌آموزان برای فعالیت در مراکز کانون را یکی از نقاط قوت و ویژگی‌های اثرگذار کانون برشمرد و گفت: حضور دانش‌آموزان در مدرسه الزامی است اما کانون با این مساله روبرو نیست و چون فعالیت‌های آن انتخابی است یک نوع تمایل و جاذبه در بچه‌ها ایجاد می‌کند حال اگر به این موضوع  از یک سو مخاطب‌شناسی و از سوی دیگر تولید محتوای مناسب افزوده شود به آن کیمیای تربیت نزدیک می‌شویم.
عضو هیات مدیره کانون از تلاش‌های صادق رضایی مدیرعامل و دیگر مسوولان کانون برای بالا بردن کیفیت فعالیت‌ها و تولیدات و پیشرفت قابل توجه کانون در سال‌های اخیر قدردانی کرد و افزود: در دورانی که همه‌ی دستگاه‌ها مجبور به کوچک‌سازی ساختار سازمانی خود هستند کانون با توسعه فعالیت‌ها و مراکز خود، ساختار و تشکیلاتش را ارتقا داده است البته در این راه با سختی‌های فراوانی  روبرو شده‌اید اما امسال خوشبختانه با افزایش بودجه‌ که به همت نمایندگان مجلس و با پیگیری‌های مسوولان کانون صورت گرفت شاهد این ارتقا خواهیم بود.
سویزی در کنار این، خواستار توجه به تولید محتوا و کیفیت بخشی به فعالیت‌ها شد و خاطرنشان کرد که کیفیت‌بخشی و کمیت بخشی از هم جدا نمی‌شوند.
وی تولید محتوا با توسعه‌ی محصولات فرهنگی و انتشاراتی و توجه به هنر به عنوان یک میان‌بر برای متقاعد سازی و انتقال عقیده،  ارزش‌ها، فرهنگ و شیوه چگونه زیستن به کودکان ونوجوانان را از ویژگی‌های ممتاز کانون برشمرد و تصریح کرد: این ویژگی‌ها ضریب نفوذ و مانایی اندیشه‌ها را در قلب‌ و ذهن‌های مخاطبان بالا می‌برد. فرآورده‌های کانون با شیوه‌های هنری ارایه می‌شود و هنر خود بستری برای افزایش سرعت نفوذ و پایدار کردن اندیشه‌هاست.
رییس سمپاد، جامعه‌ی هدف کانون یعنی کودکان و نوجوانان را نیز یکی از شاخصه‌های کانون عنوان کرد و با اشاره به کلید واژه‌هایی طلایی از بیانات حضرت امام علی(علیه‌السلام) که فرموده‌اند قلب‌های مردم درهای باز و بسته‌ای دارد باید از این درها وارد شوید، تاکید کرد: اگر چندین بار هم تلاش کردیم در ذهن نوجوانان نفوذ کنیم اما حرف ما نپذیرفتند نباید روی مخاطب خط بکشیم بلکه باید روش‌های ارتباط خود را تغییر بدهیم.
سویزی یادآور شد که در دنیای امروز رفیق‌های نارفیق به‌ویژه در فضای مجازی، بسیار در کنار کودکان و نوجوانان قرار می‌گیرند و این فضاها دارای پیچیدگی‌هایی است که باید برای ورود به آن از عنصر هنر استفاده کنیم.
رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در بخش دیگری از سخنانش پیشنهادهایی نیز به کانون ارایه کرد که معرفی اعضای فعال کانون در مدارس و پوشانیدن لباس‌های مخصوص بر تن آن‌ها به منظور ترویج فرهنگ زیبای مهربانی و خدمت به دیگران در مدرسه، ایجاد بازارچه‌های ماهانه فروش محصولات کانون در مدارس، ارایه‌ی فراخوان‌های مسابقات و جشنواره‌های کانون به صورت گسترده به دانش‌آموزان، توجه به افزایش میزان مطالعه و تدوین سیر مطالعاتی مشخص برای دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها از جمله مهم‌ترین این پیشنهادها بود.
وی همچنین پیشنهاد کرد که ستاره‌ها و چهره‌های ماندگار و موفق کانون در جامعه به عنوان الگو به دانش‌آموزان معرفی شوند.
سویزی تاکید کرد که فعالیت‌های کانون در حوزه‌های فرهنگی و هنری و در حوزه گسترش فرهنگ مطالعه باید به این نتیجه منجر شود که عرق ملی، هویت ایرانی و اسلامی و وفاداری به آرمان‌ها در آنان تقویت شود، فرهنگ عفاف و حجاب در میان آن‌ها گسترش  پیدا کند، بچه‌ها به نمازخواندن روی بیاورند و از رفتارهای ناشایست و غلط مانند دروغ‌گویی پرهیز کنند.
عضو هیات مدیره کانون در پایان با قدردانی از فعالیت‌های کانون در برپایی ۱۶ جشنواره رضوی در کشور، از این تعبیر استفاده کرد که کانون، کاروان دل کودکان و نوجوانان ایرانی را کنار خیمه جشنواره امام رضا(علیه‌السلام) کشانید.

منبع:پانا

پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۸
کد خبر : 62644
بازدیدها: 310

پاسخی بگذارید »