شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فریاد آزادی قدس بر لبان شیعه و سنی/گزارش

danesheroz1 مرداد ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
فریاد آزادی قدس بر لبان شیعه و سنی/گزارش

دانش روز: حضرت امام خمینی(ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز جهانی قدس نامگذاری کردند تا در این روز همه مسلمانان جهان با اتحاد و یکپارچگی فریاد مرگ بر اسرائیل سر دهند و جهان را متوجه تجاوزات رژیم صهیونیستی کنند

 به گزارش دانش روز، همه مسلمانان در نقاط مختلف جهان در روز جهانی قدس، وظیفه خود می‌دانند که در راهپیمائی این روز شرکت کنند و فریاد آزادی قدس را به گوش همه جهانیان برسانند.

مسلمین نقاط مختلف جهان در روز جهانی قدس با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس و شعارهای دشمن شکن، تحرکات شیطنت‌آمیز رژیم اشغال‌گر قدس را به نحو شایسته پاسخ می‌دهند.

امسال روز جهانی قدس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده چرا که اشغالگران قدس تلاش بی سابقه ای را برای برهم زدن ثبات سیاسی کشورهای اسلامی و منحرف کردن بیداری اسلامی آغاز کرده‌اند.

همین موضوع اهمیت حضور در مراسم این روز را بیشتر بیان می‌کند و بر همه مسلمانان فرض است با درک صحیح اتفاقات، توطه صهیونیست‌ها را خنثی کنند و بدانند که روز قدس مشت گره کرده و فریاد بلند آنها را به نظاره ایستاده است.

انتخاب روز جهانی قدس یک راهبرد سرنوشت‌ساز برای اتحاد مسلمانان است

ابتکار هوشمندانه معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی(ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس یک راهبرد بسیار مهم و سرنوشت‌ساز در مسیر اتحاد امت مسلمان برای دفاع از آرمان های اسلامی بود.

حضرت امام خمینی(ره) با نامگذاری و اعلام روز جهانی قدس، یک تکلیف اسلامی – انسانی را برای همه مسلمانان و مردم آزاده جهان یادآور شد.

  با برگزاری گسترده این مراسم، ضرورت حمایت از حقوق قانونی مردم فلسطین را در اقصی نقاط گیتی به عنوان نمادی از مقابله با ظلم، اشغالگری، تروریسم دولتی و تبعیض نژادی صهیونیستی با تاکید بر تحقق آزادی و عدالتخواهی تثبیت کرده و در تاریخ جهان ماندگار سازند.

جمیری ادامه داد: مردم با شرکت گسترده خود در راهپیمایی روز جهانی قدس یک بار دیگر با تجلی اتحاد و انسجام مسلمانان عالم، مراتب انزجار خود را از اشغالگران فلسطین و قدس شریف اعلام داشته و سیاست های رژیم صهیونیستی را در تضییع حق مسلم مردم مظلوم این سرزمین محکوم می‌کنند.

روز قدس خروش ملت‌های مسلمان بر علیه هرگونه اشغال و تجاوز است

مردم ایران بار دیگر با هوشیاری و با بصیرت بالای خود در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور می‌یابند و ضمن محکوم کردن استکبارگران، گام دوم حماسه سیاسی در عرصه بین‌المللی را برمی‌دارند.

مردم  ایران همواره در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حمایت خود را از نظام و انقلاب نشان داده‌اند این بار نیز برای حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین ندای حق‌طلبانه خود را به گوش جهانیان خواهند رساند.

طبق فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مسلمانان در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان همواره برای حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین به صحنه می‌آیند و جنایات و خیانت‌های استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنند.

  روز قدس در واقع روز خروش ملت‌های مسلمان بر علیه هر گونه اشغال و تجاوز است و بر هر مسلمانی واجب است بر علیه استکبارگران و متجاوزان فریاد اعتراض سر دهند.

روز قدس روزی است که بنیان پوشالی و توخالی رژیم صهیونیستی را می‌لرزاند و در این روز همبستگی و اتحاد ملت‌های مسلمان و انقلابی در سراسر جهان به منصه ظهور می‌رسد.

روز قدس روز پاسداشت کرامت و انسانیت و روز گرامیداشت نیم قرن مقاومت و مبارزه ملت مظلوم فلسطین در برابر متجاوزان و مستکبران است.

حضور در راهپیمایی روز قدس امسال در واقع در راستای استمرار بیداری اسلامی در جهان است و اطمینان داریم که بار دیگر مردم ایران اسلامی و استان بوشهر حضوری حماسی در این راهپیمایی خواهند داشت.

حضور و شعار مردم بر علیه صهیونیسم آنها را ضعیف‌تر کرده است

  صهیونیسم غده سرطانی ضد دینی است که حتی یهودیان اصیل هم با آن مخالفند و بسیاری از بزرگان یهود نه تنها با آن مخالفند بلکه صراحتا آرزوی نابودی آن را مطرح می‌کنند.

  صهیونیسم یک رژیم تروریستی و ضد حقوق بشری که البته از تعالیم یهود سو استفاده می‌کند و به هیچ کس رحم نمی کند و حتی زنان و کودکان را هم به خاک و خون می کشد.

  اندیشه و ابتکار زیبای امام عزیز و بزرگوار ما بود که جمعه آخر ماه رمضان را به عنوان روز قدس تعیین کردند که همزمان در اکثر کشورهای اسلامی، این روز مردم به خیابانها می آیند و علیه رژیم اشغالگر و جعلی اسرائیل تظاهرات می‌کنند.

همین حضورها و شعارها قدرت این رژیم را روز به روز تضعیف کرد به گونه‌ای که این رژیم برخوردار از تمام تجهیزات نظامی که زمانی در جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل چند کشور عربی را ظرف شش روز شکست داد امروز کارش به جایی رسیده است که ۳۳ روز، تمام تلاشش را به کار گرفت که حزب الله را نابود کند اما سرانجام به زانو درآمد و مفتضحانه اولین و تلخ ترین شکست را پذیرفت.

حوزه علمیه هم صدا با ملت شریف و آزاده ایران اسلامی و ملت‌های مظلوم و ستمدیده جهان ضمن بزرگداشت این روز عزیز، از همه مردم شریف و مومن استان و طلاب و روحانیون گرانقدر سراسر استان برای حضوری با شکوه تر از همیشه در راهپیمایی عظیم روز قدس دعوت می‌کند.

حضور همگام شیعه و سنی در راهپیمائی روز قدس

فرمانده سپاه خاتم‌الانبیای عسلویه با بیان اینکه هدف دشمنان انقلاب اسلامی ایجاد تفرقه در بین امت اسلامی است، افزود: ما در طول تاریخ انقلاب با ایجاد وحدت و همبستگی بین شیعه و سنی، دشمنان را برای نیل به این هدف شوم ناکام گذاشته‌ایم.

خلیل رفعتی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم شرکت در راهپیمایی روز قدس گفت: نامگذاری روز قدس توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی ابتکار ارزشمندی بود که در راستای وحدت امت اسلام شکل گرفت و موجب خیر و برکت برای جهان اسلام بود.

وی بر شرکت حداکثری آحاد مردم در این مراسم تاکید کرد و افزود: حضور در راهپیمایی روز قدس موجب وحشت استکبارگران می‌شود و همه باید در این مراسم باشکوه حضور پیدا کنیم.

شیخ یاسین احمدی امام جمعه اهل سنت پرک اظهار داشت: نامگذاری روز قدس به ابتکار امام راحل عظیم‌الشان در واقع یک اقدام ارزشمند و مهم و ماندگار در تاریخ است و روز قدس هر سال باید باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار شود.

امام جمعه اهل سنت پرک با بیان اینکه روز قدس نماد همبستگی برادران سنی و شیعه است خاطرنشان کرد: باید این وحدت و همبستگی همواره حفظ و تقویت شود.

احمدی تصریح کرد: روز قدس فلسفه وجودی دیگری که دارد اتحاد و وحدت بین مسلمین است که بر همه واجب است این وحدت و انسجام بین مذاهب حفظ و باید با تلاش‌های خود ارزش نظام جمهوری اسلامی را به بدخواهان و دشمنان قسم خورده این آب و خاک ثابت کنیم و همچنین کاری صورت پذیرد که برازنده این شهرستان باشد.

وی گفت: افتخار ما این است که همیشه پیرو امام راحل (ره) بودیم که ایشان به حقیقت مردی بزرگ بود و در حال حاظر مقام معظم رهبری با تدابیر حکیمانه خود، افق روشنی را برای اسلام ترسیم کرده‌اند که همه این پیشرفت‌ها و موفقیت‌ها به برکت انقلاب اسلامی است.

امام جمعه اهل سنت پرک بیان کرد: باید با حضور همه‌جانبه در راهپیمایی روز جهانی قدس، وفاداری خود را به آرمان‌ها و ارزش‌های والای انقلاب نشان دهیم و بدون تردید اهل سنت عسلویه نیز در راهپیمایی روز قدس حضور باشکوه خواهند داشت.

منبع:مهر

جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۶
کد خبر : 45418
بازدیدها: 261

پاسخی بگذارید »