چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فروش رایانه‌ ها برای اولین بار به پایین‌ترین نقطه رسید

danesheroz1 تیر ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
فروش رایانه‌ ها برای اولین بار به پایین‌ترین نقطه رسید

دانش روز: براساس اعلام شرکت پژوهش و مشاوره گارتنر فروش رایانه‌های شخصی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ برای نخستین بار در تاریخ صنعت رایانه به پایین‌ترین نقطه خود رسید

به گزارش دانش روز، صنعت آشفته رایانه‌های شخصی برای پنجمین سال متوالی رکود دیگری را در سه ماهه دوم امسال تجربه کرد. این طولانی‌ترین دوره رکود در صنعت رایانه‌های شخصی بوده که تاکنون مشاهده شده است.

براساس اعلام شرکت پژوهش و مشاوره در زمینه فناوری اطلاعات گارتنر، فروش ابتدایی رایانه‌های شخصی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ که به تازگی به پایان رسید در سطح جهان در مقایسه با سال قبل شاهد کاهش ۱۰.۹ درصدی بوده است.

گفته می‌شود که این طولانی‌ترین دوره رکود فروش رایانه‌های شخصی در تاریخ این بازار است.

علاوه بر این این رکود کاملا جهانی بوده است و در برخی از مناطق این صنعت بیش از سایرین متحمل صدمه شده است.

براساس اعلام گارتنر، این سقوط در بازار آسیا/ اقیانوسیه ادامه دارد و نشان دهنده پنج رکود سه ماهه پی در پی است، این درحالی است که بازار رایانه‌های شخصی اروپا، خاورمیانه و آفریقا شاهد رکود دو سه ماهه متوالی بوده است. در بازار آمریکا فروش این رایانه‌ها در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ در جمع به ۱۵ میلیون دستگاه رسید که این رقم نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۲ کاهش ۱.۴ درصدی داشته است. سقوط در این بازار کمتر از رکود هفت سه ماهه پیشین بود.

با توجه طول دوره این رکود انتظار می‌رود که علت آن برای همه شناخته شده باشد.

ایزابل دوراند تحلیلگر ارشد گارتنر اظهار داشت که رکود شدید در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ در نتیجه تغییر الگوهای کارکرد از نت بوک‌ها به تبلت‌ها هستند و تا حدی این امر از آنجا نشأت گرفته است که بازار رایانه‌های شخصی در معرض تنزل نوآوری قرار گرفته است. در حال حاضر نت بوک‌های لمسی کمتر از ۱۰ درصد مجموع نت بوک‌ها را در سه ماهه گذشته تشکیل داده‌اند.

منبع:مهر

دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۸
کد خبر : 37814
بازدیدها: 151

پاسخی بگذارید »