دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فرهنگ صرفه‌ جویی گاز از مدارس باید آغاز شود

danesheroz1 دی ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
فرهنگ صرفه‌ جویی گاز از مدارس باید آغاز شود

دانش روز: مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان بر لزوم آغاز نهادینه‌ سازی فرهنگ صرفه‌ جویی از مدارس تأکید کرد

 به گزارش دانش روز، حسین حنطه‌ای امشب در همایش نمادین صرفه‌ جویی مصرف گاز در این شهرستان اظهار داشت: با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌ های انرژی، صرفه‌جویی در مصرف انرژی نمود بیشتری داشته است.

وی منابع انرژی را از جمله ثروت‌های خدادادی در ایران اعلام و خاطرنشان کرد: استفاده بهینه از منابع انرژی و صرفه‌جویی در مصرف می‌تواند این ذخائر خدادادی را برای نسل‌های آینده کشور حفظ نماید.

مدیر آموزش و پرورش کاشان بیان داشت: امیدواریم اصل صرفه‌جویی در مصرف انرژی به ویژه مصرف گاز در سرلوحه امور همه دانش‌آموزان مدارس شهرستان و فرهنگیان کاشان قرار داشته باشد.

حنطه‌ای، خاموش کردن دستگاه‌های حرارتی در پایان ساعت فعالیت مدارس و ساعات گرم روز و بسته نگه داشتن پنجره‌های کلاس‌های درس را از جمله راه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی در مدارس اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به حوادث ناگوار هفته اخیر ناشی از مصرف غیر اصولی از بخاری‌های گازسوز در شهرستان کاشان، از دانش‌آموزان خواست تا موارد ایمنی در مصرف گاز را جدی بگیرند.

مدیرعامل شرکت گاز شهرستان کاشان نیز در این مراسم، کشور ایران را به لحاظ منابع گاز دومین کشور در جهان اعلام و خاطرنشان کرد: این در حالی است که کشور ایران به لحاظ مصرف گاز در جهان رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

علیرضا نبوتی، یکی از راه‌های جلوگیری از قطع گاز در روزهای سرد زمستانی و اوج پیک مصرف را صرفه‌جویی در مصرف گاز با جلوگیری از هدررفت انرژی دانست و یادآور شد: در صورت صرفه‌جویی در مصرف گاز در فصل زمستان از قطعی گاز در مناطق انتهای خطوط گاز و سردسیر کشور جلوگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از شرکت‌ها و صنایع به دلیل افت فشار گاز با قطعی گاز روبرو هستند، تصریح کرد: از ۶۰۰ میلیون متر مکعب گاز، ۴۰۰ میلیون متر مکعب آن مصرف خانگی می‌شود که با اندک صرفه‌جویی رقم بسیار بالایی از مصرف گاز کاهش می‌یابد.

منبع: فارس

 

چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ - ۰۱:۵۲
کد خبر : 87699
بازدیدها: 250

پاسخی بگذارید »