دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

فرهنگ در مجلس شورای اسلامی مظلوم واقع شده است/اعتراف نخست وزیر انگلیس به عظمت قران

danesh شهریور ۲۱, ۱۳۹۴ ۰
فرهنگ در مجلس شورای اسلامی مظلوم واقع شده است/اعتراف نخست وزیر انگلیس به عظمت قران

دانش روز: مظلومیت فرهنگ را در کلام مقام معظم رهبری شنیده ایم و دغدغه ای که ایشان در مسائل فرهنگی دارند باعث شد ۱۷ سال پیش تهاجم فرهنگی، بعدها شبیخون فرهنگی، در ادامه ناتو فرهنگی و امروز رخنه فرهنگی را مطرح کردند

به گزارش دانش روز، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در آین افتتاح ششمین نمایشگاه کتاب البرز گفت: مظلومیت فرهنگی حتی در مجلس شورای اسلامی نیز به چشم می خورد، زیرا زمانیکه مجلس شکل می گیرد برخی کمیسیون ها به قدری ترافیک سنگین می شود با وجود آنکه سقف تشکیل کمیسیون ها ۲۴ نفر است، گاهی ۴۰ الی ۵۰ نفر ثبت نام می کنند و در نهایت با قید قرعه وارد کمیسیون مربوطه خواهند شد، اما کمیسیون فرهنگ ما جمعا سه الی ۴ نفر در ابتدا بودیم که امروز به ۱۲ نفر رسیده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مفید کیایی‌ نژاد افزود: مظلومیت فرهنگ را در کلام مقام معظم رهبری شنیده ایم و دغدغه ای که ایشان در مسائل فرهنگی دارند باعث شد ۱۷ سال پیش تهاجم فرهنگی، بعدها شبیخون فرهنگی، در ادامه ناتو فرهنگی  و امروز رخنه فرهنگی را مطرح کنند. زمانیکه دشمن از جنگ سخت نتیجه نگرفت، وارد جنگ نرم و جنگ فرهنگی شد لذا باید توجه داشت که رهبر معظم انقلاب فرمودند: سعی کنیم در سبد کالای زندگی خود کتاب را قرار داده و برای مطالعه مصر باشیم.

وی اظهار داشت: از رهبر معظم انقلاب نقل شده که ایشان با کتاب به خواب میروند و به خواندن کتاب مقید هستند. قبل از انقلاب در طالقان در خدمت  آیت الله طالقانی بودم و زمانیکه شب به مسجد رفتم کتاب خمینی و جنبش را ایشان به من دادند که مطالعه کنم و صبح به ایشان برگردانم، تا پاسی از شب کتاب را مطالعه کردم و صبح به ایشان تحویل دادم. امام (ره) نیز آن زمان خطاب به جلال آل احمد وی را به واسطه کتاب غرب زدگی تحسین کردند و پیشنهاد تشرف به مکه را به جلال آل احمد داد و حاصل این سفر خسی در میقات شد.

حجت الاسلام کیایی نژاد تصریح کرد: اگر مقید باشیم به خواندن کتاب منافع بسیاری حاصل خواهد شد، ما مقداری از کتاب قران نیز غافل شده ایم، قرانی که به تعبیر رسول خدا باید از آن جدا نشد و به آن تمسک داشت در حالیکه امام (ره) در طول سال ۲۷ بار ختم قران داشتند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت: روزی ویلیام گلادستون نخست وزیر انگلیس قران را در دست گرفتند و در مقابل جمعیت مجلس انگلستلان گفت ای مردم بریتانیا تا مادامیکه قران و کعبه در میان مسلمانان است ما نمی توانیم بر آنها تسلط داشته باشیم و باید آنها را از این کتاب جدا کرد. یکی از مشکلات ما گویندگان این است که گاهی حرف هایی به مردم می زنیم و خود عمل نمی کنیم، ما باید از کتاب قران بهره گرفته و به روخوانی آن بپردازیم تا روشنایی های آن را در زندگی مشاهده کنیم.

شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۰
کد خبر : 157769
بازدیدها: 1,062

پاسخی بگذارید »