شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور:

فعالیت حق‌التدریسی فرهنگیان در نهضت سواد آموزی

danesheroz1 مهر ۸, ۱۳۹۲ ۰
فعالیت حق‌التدریسی فرهنگیان در نهضت سواد آموزی

دانش روز: رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور از فراهم شدن شرایط جدید در سامانه بکفا برای صدور ابلاغ حق‌التدریس فرهنگیان شاغل و بازنشسته در نهضت سوادآموزی خبر داد.

به گزارش دانش روز، علی باقرزاده افزود: شرایطی در سیستم‌های نرم‌افزاری بکفا فراهم شده که برای معلمان رسمی، پیمانی و بازنشسته و کلیه کارکنان دولت ابلاغ حق‌التدریسی صادر می‌شود. بر همین اساس امکان استفاده از وقت موظف و غیرموظف معلمان رسمی و پیمانی، شاغل و بازنشسته آموزش و پرورش برای حق‌التدریس نهضت سوادآموزی فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس می‌توان از ظرفیت فرهنگیان برای همکاری در مجموع نهضت سوادآموزی استفاده کرد. آنچه که مسلم است، پرداخت این حق‌التدریسی‌ها طبق احکام کارگزینی در استان‌ها و شهرستان‌ها خواهد بود، لذا معلمانی که داوطلب باشند تا از وقت‌های موظف و غیرموظف خود برای حق‌التدریس در نهضت استفاده کنند، این شرایط فراهم شده است.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور همچنین از باز تولید کتاب‌های درسی نهضت‌ سوادآموزی خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۲۰ عنوان پژوهشی در بخش‌های مختلف سوادآموزی در حال اجراست، چرا که معتقدیم باید نیازسنجی آموزشی از جامعه هدف صورت بگیرد.

باقرزاده با بیان اینکه باید انگیزه و مفاهیم مورد نیاز سوادآموزان به درستی احصاء شود، اذعان داشت: محتوای آموزشی و روش‌های آموزش برای سال جدید مورد بازنگری قرار می‌گیرد.

منبع:پانا

دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۹
کد خبر : 63383
بازدیدها: 246

پاسخی بگذارید »