یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فرنگی‌کاران ایران حریفان خود را شناختند

danesheroz7 تیر ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
فرنگی‌کاران ایران حریفان خود را شناختند

دانش روز:مراسم وزن کشی ۴ وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی دانشجویان جهان برگزار شد و نمایندگان کشورمان با شناخت حریفان خود از ساعت ۱۳ امروز (دوشنبه) به مصاف حریفان می‌روند

به گزارش دانش روزو به نقل از فدراسیون کشتی، در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۱۶ کشتی‌گیر وزن‌کشی کردند، شیرزاد بهشتی طلا در دور نخست به مصاف الدار بگالی‌یف از قرقیزستان می‌رود و در صورت پیروزی در دور دوم با برنده مبارزه رافائل کامارگاش از برزیل و الدنیز عزیزلی کشتی‌گیر سرشناس آذربایجان مسابقه می‌دهد. ایوان تاتارینوف از روسیه در گروه نماینده ایران مسابقه می‌دهد.

در وزن ۶۶ کیلوگرم که ۲۵ فرنگی‌کار حضور دارند، افشین بیابانگرد در دور اول با جوف لاک اسمیت از آمریکا روبرو می‌شود و در صورت پیروزی در دور دوم با برنده دیدار نمایندگان قرقیزستان و فنلاند مسابقه خواهد داد. اسلام بیک آلبی‌یف قهرمان المپیک از روسیه در این مسابقات حضور دارد.

در وزن ۸۴ کیلوگرم که ۲۶ کشتی‌گیر به روی باسکول رفتند، داود عابدین‌زاده در دور نخست به مصاف جان ری ریس از لتونی می‌رود و در صورت برتری در دور دوم با برنده مبارزه کشتی‌گیران ژاپن و قرقیزستان مصاف می‌دهد. در گروه نماینده ایران آلن خوگائف قهرمان المپیک از روسیه مسابقه می‌دهد.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم که ۱۸ کشتی‌گیر حضور دارند، امیر علی اکبری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به مصاف تریل فورتون از آمریکا می‌رود و در صورت برتری در دور سوم با برنده دیدار کشتی‌گیران تاجیکستان و گرجستان روبرو می‌شود. رضا کایالپ قهرمان جهان از ترکیه، مورات رامانوف کشتی‌گیر سرشناس قرقیز و نورماخان تنالی‌یف نماینده قدرتمند قزاق در رقابت‌های این وزن در گروه پایین حضور دارند.

نکته جالب توجه در این وزن این است که تریل فورتون آمریکایی در رقابت‌های کشتی آزاد دانشجویان جهان در وزن ۱۲۰ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

امیر علی‌اکبری دارنده مدال‌های طلا و برنز جهان که به دلیل استفاده از مواد نیروزا ۲ سال از حضور در میادین محروم بود بعد از ۲ سال دوری با حضور در این رقابت‌ها به تشک کشتی باز می‌گردد.

فارس

دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۶
کد خبر : 37818
بازدیدها: 196

پاسخی بگذارید »