سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فردا آخریم مهلت ارسال آثار به نمایشگاه “سرو نقره ای”

danesheroz7 خرداد ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
فردا آخریم مهلت ارسال آثار به نمایشگاه “سرو نقره ای”

دانش روز: پرونده آثار ارسالی به نمایشگاه سرو نقره ای، فردا اول تیر ماه بسته خواهد شد

به گزارش گروه فرهنگی دانش روز، برنامه‌ریزی و برپایی نمایشگاه «سرو نقره‌ای» به دنبال عدم توافق مرکز هنرهای تجسمی با انجمن طراحان گرافیک ایران برای برگزاری دهمین دوسالانه گرافیک(پوستر) کلید خورد و اولین دوره آن در سال ۱۳۸۸ به طور مستقل از سوی انجمن طراحان گرافیک ایران برگزار شد. اکنون این نمایشگاه که به صورت دوسالانه برگزار می‌شود، به سومین دوره خود رسیده است که ممکن است با تغییر دولت و به تبع آن مدیریت‌ها در مرکز هنرهای تجسمی،‌ این نمایشگاه به دوسالانه گرافیک و پوستر متصل شود و یا آن که در صورت عدم توافق، همچنان به طور مستقل برگزاری آن از سوی انجمن ادامه یابد.

در هر صورت، مهلت ارسال آثار به سومین نمایشگاه «سرو نقره‌ای» فردا یکم تیرماه به پایان می‌رسد.

این نمایشگاه که به نمایش آثار برتر اعضای انجمن طراحان گرافیک ایران اختصاص دارد با حمایت «ایکوگرادا» در آبان ماه سال جاری در شاخه‌های هویت بصری،نشانه و نشانه نوشته‌های مستقل از هویت‌سازمانی، پوستر، تبلیغات تجاری، طراحی جلد، صفحه‌آرایی، طراحی بسته‌بندی و طراحی حروف فارسی برگزار می‌شود.

دبیر نمایشگاه مهدی سعیدی است و فرزاد ادیبی، اونیش امین‌الهی، پریسا تشکری، علی رشیدی، مهدی سعیدی، کوروش قاضی‌مراد، مریم کهوند، ساعد مشکی در شورای برنامه‌ریزی سرو نقره‌ای حضور دارند و شهرزاد اسفرجانی، بهراد جوانبخت، اسدالله چهره‌پرداز، پدرام حربی، علی خورشیدپور، مریم عنایتی و مجید کاشانی انتخاب آثار این نمایشگاه را بر عهده دارند و مصطفی اسدالهی، کوروش پارسا‌نژاد، بیژن جناب، فرشید مثقالی و مرتضی محلاتی داوران این نمایشگاه خواهند بود.

به برگزیدگان اول هر بخش از این نمایشگاه تندیس سرو نقره‌ای و دیپلم افتخار و به نفرات دوم و سوم، دیپلم افتخار اهدا خواهد‌ شد.

هیات داوران از میان سفارش دهندگان آثار طراحی گرافیک نمایشگاه، تندیس سرو نقره‌ای و دیپلم افتخار را به سفارش دهنده‌ی برتر اهدا خواهد کرد. این جایزه به شخص حقیقی یا حقوقی که در ایجاد فضای مناسب برای طراح و حفظ حقوق صنفی وی تلاش چشمگیر کرده باشد، تعلق خواهد گرفت.

به تمامی شرکت‌کنندگانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد ، یک جلد کاتالوگ نمایشگاه اهدا خواهد ‌شد.

این دوره از دوسالانه با تأکید بر بخش ویژه‌ «طراحی حروف فارسی» برگزار می‌شود به گونه‌ای که این بخش دارای فراخوان و هیئت داوران جداگانه است و شاخه‌های مختلف طراحی حروف فارسی را دربرمی‌گیرد.

بخش ویژه طراحی حروف فارسی شامل دو بخش مسابقه و خارج از مسابقه است که شرکت همه طراحان گرافیک سراسر ایران در آن آزاد است.

بخش مسابقه شامل قلم‌هایی است که تمام مراحل فنی و تولید آن انجام شده و در نرم‌افزارها قابل تایپ باشد و بخش خارج از مسابقه نیز شامل قلم‌هایی است که طراحی آن انجام شده، اما مراحل فنی و تولید آن برای تبدیل قلم‌ها به یک قلم قابل استفاده صورت نگرفته است.

شرکت‌کنندگان در بخش‌های مسابقه و خارج از مسابقه می توانند در دو شاخه‌ طراحی حروف تیتر ((Display و طراحی حروف متن (Text) شرکت کنند.

دبیر بخش طراحی حروف فارسی نیز مهدی سعیدی است که پیشنهاد اضافه شدن این بخش را به این نمایشگاه داده است.

او معتقد است که در زمینه طراحی حروف فارسی کار زیادی انجام نشده است و در دو دوره گذشته نمایشگاه سرو نقره‌ای تنها ۱۱ نفر به این موضوع توجه کرده بودند و این انگیزه‌ای شد تا این بخش به صورت ویژه و حرفه‌ای به نمایشگاه اضافه شود.

فرزاد ادیبی، اونیش امین‌الهی، پریسا تشکری، علی رشیدی، مهدی سعیدی، کوروش قاضی‌مراد، مریم کهوند و ساعد مشکی عضو شورای برنامه‌ریزی این بخش از نمایشگاه هستند و طارق عتریسی، مصطفی اوجی، صداقت جباری، دامون خانجان‌زاده و مسعود سپهر نیز به انتخاب و داوری آثار خواهند پرداخت.

به نفرات برگزیده در بخش مسابقه در دو گروه حروف تیتر و متن، تندیس سرو نقره‌ای و به نفرات دوم و سوم لوح تقدیر اهدا خواهد‌شد.

به تمامی شرکت‌کنندگانی که آثارشان به نمایشگاه راه‌یابد، یک جلد کاتالوگ و گواهی شرکت در نمایشگاه اهدا خواهد‌شد.

آخرین مهلت تحویل آثار در نمایشگاه «سرو نقره‌ای» و بخش ویژه «طراحی حروف فارسی» فردا شنبه یکم تیرماه ساعت ۱۷ اعلام شده است.

دبیرخانه‌ انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران در تهران، خیابان بهار شیراز، خیابان خداپرست، بعد از کوچه‌ی جوهرچی، ساختمان شماره‌ ۲ خانه‌ هنرمندان ایران، طبقه‌ی سوم. کد‌پستی: ۱۵۱۴۹۱۳۵۳۱ واقع است.

منبع:فارس

جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۶
کد خبر : 30132
بازدیدها: 233

پاسخی بگذارید »