چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فراهم شدن همه تمهیدات ثبت نام از داوطلبان ریاست جمهوری

atena92 اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۲ ۰

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: همه مقدمات و تمهیدات برای ثبت نام از داوطلبان ریاست جمهوری و همچنین امکانات لازم برای برگزاری روز اصلی رأی در این ستاد فراهم شده است

به نقل از واحد مرکزی خبر؛ سید صولت مرتضوی افزود: هیئت اجرایی مرکزی و کمیسیون نظارت بر فعالیت های قانونی و تبلیغاتی نامزدها تشکیل شده است و جلسات منظمی دارد.

وی گفت: ان شاء ا… پس فردا ۱۷ اردیبهشت همزمان با صدور دستورآغاز انتخابات توسط وزیر کشور دو فعالیت شروع  می شود؛ نخست ستاد انتخابات کشور ،ثبت نام از داوطلبانی را که مراجعه می کنند به عمل می آورد.

مرتضوی افزود: علاوه بر آن فرمانداران و بخشداران موظفند ظرف سه روز هیئت های اجرایی شهرستان و بخش را تشکیل و دیگر وظایفی را که دارند به نحو احسن انجام دهند.

دبیر هیئت اجرایی مرکزی انتخابات گفت: از ساعت ۸ صبح روز سه شنبه ۹۲/۲/۱۷ ثبت نام دقیقاً شروع می شود و به مدت پنج روز یعنی تا پایان وقت روز بیست و یکم اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

مرتضوی افزود: تقاضای ما از نامزدها این است که سعی کنند به موقع  و در وقت مقرر مراجعه و از همراه کردن هوادارانشان به ستاد انتخابات کشور پرهیز کنند.

وی گفت: نامزدها مدارک کافی و لازم را حتماً همراه خودشان داشته باشند تا هنگام ثبت نام با مشکل قانونی مواجه نشویم.

مرتضوی درباره تعداد شعب اخذ رأی نیز اظهار داشت: مشخص کردن مکان و تعداد شعب از وظایف هیئت های اجرایی شهرستان است.

وی گفت: بر اساس سوابقی که ما جمع آوری کردیم، تا کنون پیش بینی ما این است که حدود ۶۷ هزار شعب اخذ رأی در سراسر کشور خواهیم داشت اما این منوط به نظر و تصویب هیئت های اجرایی شهرستان است .

دبیر ستاد انتخابات کشور همچنین در خصوص آخرین اخبار انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز اظهار داشت: بعد از ثبت نام نامزدها، فرمانداران و بخشداران موظف بودند از مراجع چهارگانه استعلام کنند که این استعلام ها در فرصت مقرر صورت گرفت.

مرتضوی گفت: در حال حاضر هیئت های اجرایی بخش و شهرستان مشغول رسیدگی به صلاحیت داوطلبان هستند و تا پایان روز هجدهم موظفند که صلاحیت ها را رسیدگی و نتیجه بررسی صلاحیت ها را هم به داوطلبان و هم به  هیئت نظارت بخش و شهرستان اعلام کنند.

وی با بیان اینکه پس از آن مهلت اعتراض برای نامزدهای انتخابات شوراها وجود دارد، افزود: در یک مرحله هیئت نظارت بخش و شهرستان رسیدگی می کند و سپس دوباره آن دسته از داوطلبانی که تحت هر شرایطی صلاحیتشان احراز نشده است فرصت دارند شکایت خود را به هیئت نظارت شهرستان و هیئت نظارت استان اعلام کنند.

مرتضوی گفت: هیئت نظارت شهرستان و استان مهلت قانونی دارد تا به شکایت ها دقیقاً رسیدگی کند.

دبیر ستاد انتخابات کشور افزود: هشت روز قبل از روز اخذ رأی فرایند تبلیغات داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا شروع خواهد شد.

 

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۱
کد خبر : 15020
بازدیدها: 249

پاسخی بگذارید »