دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فراخوان دوباره سازمان حج به اولویت های تمتع

danesheroz اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۲ ۰

سازمان حج و زیارت اعلام کرد: از تمامی ودیعه گذاران حج تمتع ۲۱ آبان ۸۴ تا ۲۰ آذرماه ۸۴ که در بانک ملی ثبت نام کرده اند، به منظور تشرف به حج تمتع ۱۳۹۲ و برای تکمیل ظرفیت های موجود، به کاروان های اعلام شده درسطح استان مراجعه و نام نویسی کنند.

دارندگان ودیعه های حج تمتع ۲۱ آبان ۸۴ تا ۲۰ آذرماه ۸۴ می توانند جهت نام نویسی به کاروان ها معرفی شده در شهرستان ها مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با توجه به پایان فراخوان نوبت اول، در راستای تکمیل ظرفیت های موجود، بدینوسیله از تمامی ودیعه گذاران حج تمتع ۲۱ آبان ۸۴ تا ۲۰ آذرماه ۸۴ که در بانک ملی ثبت نام کرده اند، دعوت بعمل می آورد به منظور تشرف به حج تمتع ۱۳۹۲ جهت تکمیل ظرفیت های موجود ، به کاروان های اعلام شده درسطح استان مراجعه و نام نویسی کنند.

فراخوان دوباره سازمان حج از دارنندگان فیش های تمتع سال ۸۴ در حالی یکبار دیگر تمدید می شود که افزایش دوباری قیمت حج امسال نسبت به سال گذشته موجب شد عده ای نتوانند در کاروان ها ثبت نام کنند و بر همین اساس نیز ظرفیت نیمی از کاروان ها خالی ماند و این در حالی است که هزینه نام نویسی در کاروان ها برای سفر حج تمتع پارسال ۴ میلیون و ۳۰۰ تا ۵ میلیون و ۷۰۰ تومان بود اما امسال این مبلغ به ۹ تا ۱۳ میلیون افزایش یافته است .

رئیس سازمان حج و زیارت علت افزایش را افزایش قیمت دلار و اعلام کرد و گفت: امسال قرار است ارز مورد نیاز حجاج برحسب نرخ ارز مبادله ای محاسبه شود، به همین منظور هزینه ها نیز دوبرابر شده است که در این راستا با دولت مکاتبه صورت گرفته که برای کاهش هزینه ها بانک مرکزی امسال نیز مانند سال گذشته ارز به قیمت مرجع در اختیار این سازمان قرار دهد که در صورت انجام آن هزینه ها همانند سال قبل محاسبه خواهد شد.

براساس این گزارش، واجدان شرایط تشرف قبلا می‌توانند با مراجعه به سامانه http://haj92.ir از ظرفیت خالی و فهرست اسامی مدیران کاروانهای استان ( به تفکیک شهر و شهرستان ) مطلع و از ۱۰ صبح روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه برای نام نویسی در ظرفیت خالی هر کاروان اقدام کنند .

این گزارش حاکی است، چنانچه ظرفیت ۵۰ درصد ثبت نام اینترنتی ( غیر حضوری ) هر کاروان در مرحله تکمیل نشده باشد، افراد می‌تواند در سقف تعیین شده، بصورت غیر حضوری از طریق آدرس وسامانه فوق ثبت نام اینترنتی را داشته باشند.

شایان ذکر است، از آنجائیکه این فراخوان تنها به منظور تکمیل ظرفیت خالی کاروان ها است از این‌رو به محض تکمیل ظرفیت کاروان ( در سطح شهر و شهرستان ) امر ثبت نام نیز متوقف می شود.

گفتنی است، در مراجعات حضوری ثبت نام بر اساس مراجعه افراد است که در صورت مراجعه همزمان ، نام نویسی با رعایت اولویت و سابقه ثبت نام بانکی از افراد فوق خواهد بود.

سازمان حج و زیارت حداقل و حداکثر قیمت کاروان های حج امسال را به ترتیب ۹ و ۱۲ میلیون تومان اعلام کرده است و قرار است در حج امسال حدود ۷۰ هزار ایرانی به زیارت خانه مشرف شوند.

پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۵
کد خبر : 14142
بازدیدها: 289

پاسخی بگذارید »