یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فراخوان بیماران خاص و صعب العلاج برای پرداخت یارانه دارو

danesheroz1 تیر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
فراخوان بیماران خاص و صعب العلاج برای پرداخت یارانه دارو

دانش روز: وزیر بهداشت گفت: کسانی که پس از ۲۵ اردیبهشت داروی گرانقیمت خریداری کرده اند از طریق سامانه ۱۴۹۰ اطلاع دهند تا مابه‌التفاوت قیمت آن را به آنها برگردانیم

به گزارش دانش روز، دکتر محمدحسن طریقت منفرد گفت: از طریق تماس بیماران خاص و صعب‌العلاج با سامانه ۱۴۹۰ و همچنین بررسی پرونده‌های آنان در بیمه و وزارت بهداشت افرادی که این داروها را تهیه کرده‌اند شناسایی شده و این مابه‌التفاوت به آنها برگردانده می‌شود.

وی افزود: اگر بیمه‌ها حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد قیمت دارو را پرداخت می‌کردند و پس از گران شدن این تفاوت را قائل نشدند وزارت بهداشت مابه ‌التفات گرانی دارو را به بیماران می دهد.

وزیر بهداشت در مورد کمبودهای دارویی نیز گفت: کمبود دارویی در مورد داروهایی است که مشابه ایرانی دارند و اینها در قالب داروهای وارداتی محاسبه می‌شوند و به مردم اطلاع می‌دهیم که می‌توانند با سامانه تماس بگیرند و کمبودها را گزارش دهند.

طریقت منفرد گفت: برخی داروها نیز که با کمبود مواجه شد جزو فهرست دارویی کشور نیست و حتی این داروها در کشورهای دیگر نیز در مراحل آزمایشی قرار دارد، بنابراین ورود آنها به کشور اشتباه است و کاری برای آنها نمی‌شود کرد و در گمرک می‌ماند.

وزیر بهداشت گفت: کم و زیاد شدن دارو امری طبیعی است، در مجموع ۳۰ قلم دارو ممکن است با کمبود مواجه شود که امیدواریم این مشکل نیز برطرف شود

منبع:مهر

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۸
کد خبر : 35661
بازدیدها: 295

پاسخی بگذارید »