شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امام جمعه موقت تهران:

فتوای رهبری در خصوص سلاح هسته ای سیاسی نیست

danesheroz1 مهر ۵, ۱۳۹۲ ۰
فتوای رهبری در خصوص سلاح هسته ای سیاسی نیست

دانش روز: امام جمعه موقت تهران گفت: اظهارات رئیس جمهور آمریکا در خصوص اینکه این دولت قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران را ندارد یک نوع رجز خوانی است و به آمریکایی ها و دیگران می گوییم که این حرفها درست نیست، نظام جمهوری اسلامی ایران قابل براندازی نیست، نظامی که هویتش در رابطه با خداست

به گزارش دانش روز، آیت الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت:  دفاع مقدس یک هویت دارد که هویت آن با هویت تمام جنگ ها در طول تاریخ بشر متفاوت است.

وی افزود: دفاع مقدس هویت و ریشه اش به خدا بر می گردد  نظام و ملت ایران دارای هویت الهی هستند  و به سمت پیوستن  به نظام جهانی امام زمان (ع) حرکت می کنند.

آیت الله امامی کاشانی با اشاره به هویت نظام جمهوری اسلامی ایران به اظهارات رئیس جمهور کشورمان در اجلاس سازمان ملل اشاره کرد و گفت: صحبت های رئیس جمهور در سازمان ملل و جاهای دیگر دارای چنین هویت و ریشه ای است.

امام جمعه جمعه موقت تهران با اشاره به آیاتی از قرآن که در آن به کسانی رسالت خدا را بیان می کنند و از تبلیغ  برای خدا نمی ترسند اشاره شده گفت: صحبت های رئیس جمهور در حقیقت همان تاکیدات اسلام، امام و رهبری بود و نشان داد که اسلام چنین دینی است.

وی خاطرنشان کرد: گاهی جهاد می تواند نظامی باشد و گاهی سیاسی و اینکه انسان برخی مواقع بلند صحبت می کند گاهی آرام معنی همان نرمش قهرمانانه را می دهد در هر دو حالت هدف یکی است و تغییر نمی کند یعنی اینکه ملت ایران مظلوم واقع شده و آمریکا به ملت ما ستم کرده است.

آیت الله امامی کاشانی ادامه داد: دو حالت خروش و آرام بودن برای دفاع از خود با ثابت بودن هدف به هم کمک می کند تا شما به هدف خود نزدیکتر شوید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه دولت آمریکا بدنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی نبوده است خاطرنشان کرد: به آمریکایی ها و دیگران می گوییم که این حرفها درست نیست، نظام جمهوری اسلامی ایران قابل براندازی نیست، نظامی که هویتش در رابطه با خداست.

وی با بیان اینکه این گونه اظهارات رئیس جمهور آمریکا یک رجز خوانی است گفت: معمولا در میدان های جنگ افراد رجز خوانی می کنند و شعارهای بی ربطی می دهند.

آیت الله امامی کاشانی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران مانند یک گل عطرش در تمام جهان پیچیده و این رجزخوانی ها فایده ای ندارد و نشان می دهد که آرامش قدرت های استکباری به هم ریخته است.

امام جمعه موقت تهران خطاب به غربی ها گفت: باید به حرفهایی که زده می شود نیز عمل کرد و اگر غرب به حرفهای خود عمل کند تازه می توان امیدوارم بود.

آیت الله امامی کاشانی با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری در خصوص عدم استفاده از سلاح های هسته ای افزود: این فتوا هویت اسلامی دارد و مانند حرفهای شما سیاسی نیست چرا که حرف سیاسی ای که شما می زنید ریشه ای ندارد اما هویت اسلامی ریشه دار است.

امام جمعه موقت تهران در پایان با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاهها به ضرورت گسترش علم تاکید کرد و گفت: دولت و مجلس باید به گسترش علم و تکنولوژی در کشور توجه بیشتری داشته باشند و به این موضوع کمک کنند.

منبع:مهر

جمعه ۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۵
کد خبر : 62801
بازدیدها: 261

پاسخی بگذارید »