شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جواد کریمی‌قدوسی گفت:

فتنه و انحراف دو جریان پیش روی شورای نگهبان در انتخابات آینده

danesheroz اردیبهشت ۶, ۱۳۹۲ ۰
فتنه و انحراف دو جریان پیش روی شورای نگهبان در انتخابات آینده

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: فتنه و انحراف دو جریانی هستند که در این دور از انتخابات شورای نگهبان آنها را در پیش روی خود دارد و باید به عنوان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام توجه خاص به آن داشته باشد

به نقل از فارس؛ جواد کریمی‌قدوسی با بیان اینکه شورای نگهبان در قانون اساسی نقشی بی‌بدیل برای حفظ جمهوریت و اسلامیت نظام بر عهده دارد گفت: شورای نگهبان باید هم شرایط حضور و انتخاب اصلح را برای مردم فراهم کند و هم اینکه انتخابات را در چارچوب احکام اسلام و قوانین نظام جمهوری اسلامی برگزار کند و این اساس کار شورای نگهبان در تشخیصت صلاحیت‌ها و احراز شرایط نامزدهای انتخابات‌ها و به ویژه انتخابات ریاست‌جمهوری است.

 

وی افزود: انتخابات پیش رو اولین انتخابات پس از فتنه سال ۸۸ است، حوادث پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ را کسانی ایجاد کردند که خود نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری بودند.

کریمی قدوسی ادامه داد: این افراد و حامیان آنها از شخصیت‌های شناخته شده جمهوری اسلامی بودند که در دوره‌های قبل در دولت و مجلس نیز از سوابق برجسته‌ای برخوردار بودند و شورای نگهبان چنین افرادی که قصد دارند بار دیگر به عرصه انتخابات باز‌گردند را در مقابل خود دارد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: گروه دیگری که در مقابل شورای نگهبان قرار دارد جریان انحرافیست که این جریان به لحاظ اعتقادی، سیاسی، اقتصادی و حتی روابط خارجی زیر سؤال هستند.

 

کریمی‌قدوسی ادامه داد: این گروه کسانی هستند که هم جمهوریت و هم اسلامیت نظام را زیر سؤال برده‌اند حتی در جایی دوره اسلام را یک دوره پایان‌یافته‌ای دانسته‌اند و رفتار آنها در قبال مردم‌سالاری دینی به ویژه در ماه‌های اخیر مردم‌گریزی را در اذهان متبادر می‌کند.

جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۸
کد خبر : 12847
بازدیدها: 205

پاسخی بگذارید »