سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فتح القصیر مفتیان خائن را ذلیل کرد/ سی دی‌های افشاگری در تقابل با ملت است

danesheroz خرداد ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
فتح القصیر مفتیان خائن را ذلیل کرد/ سی دی‌های افشاگری در تقابل با ملت است

دانش روز :امام جمعه موقت این هفته تهران گفت: مقام معظم رهبری تاکید کردند که من به هیچ کاندیدایی نظر ندارم و کاندیداها از نام و تصویر ایشان استفاده نکنند

آیت الله سید احمدخاتمی امام جمعه موقت تهران در خطب دوم نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: موفقیت ها با زد و بند سیاسی شکل نمی گیرد بلکه با تقوا شکل خواهد گرفت.

وی با اشاره به فضای انتخاباتی کشور خطاب به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر افزود: اگر حریم برای خدا نگهدارید و تقوامدارانه تبلیغ کنید مورد عنایت خدا قرار خواهید گرفت . اگر مصلحت شما باشد رای می آورید و اگر نباشد نیز رای نخواهید آورد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه گفت: این دنیا تمام می شود اما ما برای کارهای کوچک و بزرگ خود باید جواب بدهیم.

آیت الله خاتمی در بیان پیام انتخابات پیش رو اظهار داشت: مردم عزیز شما خود حاکم بر سرنوشت کشورتان هستید. سالها بر این مملکت گذشت و کمترین ارزش برای مردم که صاحبخانه هستند قائل نبودند اما به برکت انقلاب اسلامی در ۳۳ انتخاباتی که برگزار شدد مردم سرنوشت خودشان را رقم زدند.

وی با بیان اهمیت انتخابات ریاست جمهوری نسبت به سایر انتخاباتها گفت: همه انتخابات کشور زیر نظر دوربین های دنیا بوده اما انتخابات ریاست جمهوری حساسیت ویژه ای دارد و به قول مقام معظم رهبری بین المللی شده است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه افزود: در سوریه و همچنین حزب الله لبنان و تمام انقلابیون دنیا چشم به انتخابات این هفته ایران دوخته اند.

آیت الله خاتمی همچنین در بیان ۱۰ نکته مهم خطاب به کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: نکته اول بحث حضور مردم در انتخابات است که این موضوع یعنی عدم حضور مردم برای دشمنان نظام مهم است و شما مردم مثل گذشته نشان خواهید داد که دشمن را ناکام می کنید.

وی بااشاره به دومین نکته اظهار داشت: رای به هر یک از کاندیداهای احراز شده رای به نظام اسلامی است چرا که این کاندیداها از راهکار قانونی این نظام تایید شده اند.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: برخی رسانه های بیگانه تبلیغ می کنند که فلان کاندیدا، کاندیدای نظام است که اگر فلان شخص رای آورد بگویند رای مهندسی شده بود مثل فتنه ۸۸ و اگر آن کاندیدا رای نیاورد بگویند مردم به نظام پشت کرده اند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه نظام مطلقا کاندیدایی ندارد و رهبری نیز بارها بر این موضوع تاکید کرده اند گفت: حتی منصوبان ایشان یعنی امامان جمعه سراسر کشور نیز حق ندارند از کاندیدای خاصی حرف بزنند و معنی این کار است که نظام کاندیدای خاصی ندارد و تصمیم با مردم است.

وی در بیان سومین نکته خاطرنشان کرد: قانونمداری مقطعی نیست و صرفا مخصوص روز ثبت نام کاندیداها نمی باشد همانطور که کاندیداها بارها اعلام کرده اند که شورای نگهبان فصل الخطاب است و به قانون تمکین می کنند این روش را باید تا آخر ادامه دهند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: کاندیداهایی که در این دوره از انتخابات احراز صلاحیت نشده اند به معنای نقص آنها محسوب نمی شود بلکه آنها نمی توانند بار ریاست جمهوری را بر دوش بکشند چرا که شاید در پست های دیگر شایسته باشند.

آیت الله خاتمی افزود: از کاندیداهایی که بعد از انتخابات رای نیاوردند نیز انتظار می رود به قانون تمکین کرده و به کاندیدای پیروز تبریک بگویندو حتی طرح و برنامه هایشان را در اختیار رئیس جمهور آینده قرار دهند.

وی گفت: بنده به این خاطر این موضوع را عرض کردم که دیگر دچار بلای فتنه ۸۸ نشویم چرا که فتنه ۸۸ از متن عدم تمکین به قانون شکل گرفت.

امام جمعه موقت تهران چهارمین نکته را بحث عدالت رسانه ای خواند و گفت: این روزها یک اتفاق بی سابقه در دنیا رخ داده است و اینکه به طور عادلانه وقت در اختیار کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قرار داده است اما با این حال برخی نسبت به این امر انتقاد می کنند و جا دارد به سهم خودم به عنوان یک شهروند از این اقدام صدا و سیما تشکر کنم.

آیت الله خاتمی افزود: پنجمین نکته شکر نعمت ها و امکاناتی است که به سوی مساوی در اختیار کاندیداها قرار گرفته است و آنها باید قدر این نعمت را بدانند.

وی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد که فرمودند کاندیداها منصفانه حرف بزنند، انتقاد کنند اما سیاه نمایی نداشته باشند گفت: برخی کاندیداها اظهار داشتند که کشور در پرتگاه سقوط است آیا این سیاه نمایی نیست؟

امام جمعه موقت تهران در ادامه افزود: برخی کاندیداها نیز از امنیتی شدن فضای دانشگاه و هنر حرف می زنند، این سیاه نمایی نیست اینکه کاندیدایی می گوید شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکنون هیچ کاری نکرده است منصفانه نیست.

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: برخی طوری صحبت می کنند که گویی هنر و ورزش و سینما در جای خودش نیست، کشور ورشکسته شده  و آقایان از وسط آسمان افتاده اند و می خواهند کشور را نجات دهند.

وی افزود: بنده به این عزیزان توصیه می کنم که در ادامه اظهارات خود تجدید نظر کنند. انتقاد کنند اما انتقاد واقع بینانه باشد.

آیت الله خاتمی گفت: اوباما در ۱۱ تیر ۱۳۹۱ و بعد از تحریم ها اظهار داشت که ایران بعد از یک ماه تسلیم خواهد شد اما یک ماه بعد در روز قدس ملت فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند.

وی با بیان اینکه کشور در وضعیت ورشکستگی نیست و بن بست نداریم، گفت: ملت ایران پیروز صحنه هر رزمی در این کشور خواهد بود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ششمین نکته خطاب به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری افزود: کاندیداها و طرفداران آنها بداخلاقی ها را کنار بگذارند.

آیت الله خاتمی اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید کردند که من به هیچ کاندیدایی نظر ندارم و کاندیداها از نام و تصویر ایشان استفاده نکنند.

وی در ادامه افزود: معمولا در دقیقه های ۹۰ انتخابات برخی برای افشاگری های دروغین و تخریب های نادرست خیز برمی دارند، سی دی ها و افشاگری های کزایی در تقابل با ملت خواهد بود.

امام جمعه موقت تهران در بیان هفتمین نکته افزود: کاندیداها در باغ سبز و وعده های دروغین به مردم نشان ندهند تا بعد از گذشت چند سال بگویند قانون نادرست بود و یا اینکه نگذاشتند و یا اینکه گفته شود کی بود کی بود، من نبودم.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: هشتمین نکته این است که همه کاندیداها بر روی مسائل اقتصادی زوم کرده اند و یا اینکه وقتی وارد بحث فرهنگ می شویم برخی تاریخ فرهنگ را توضیح می دهند در حالیکه مردم نیازی به تاریخ فرهنگ ندارند.

وی بیان کرد: مردم می خواهند بدانند شما در خصوص عفاف و حجاب چه برنامه ای دارید، آیا مصوبه سال ۸۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی را اجرا خواهید کرد یا خیر؟، در عرصه مقابله با عرفان های انحرافی و کاذب چه می کنید؟ چه برخوردی با فیلم های مبتذل خواهید داشت؟

امام جمعه موقت تهران افزود: نهمین نکته این است که مساله فتنه و فتنه گران زخم کهنه این ملت است، فتنه‌گران سرمایه این ملت را در سال ۸۵ یعنی مشارکت ۸۵ درصدی مردم در انتخابات را سوزاندند. مردم دوست ندارند کاندیداها دوپهلو حرف بزنند بلکه باید صریح بگویند با فتنه گران مرز دارند یا نه.

آیت الله خاتمی گفت: ملت با کسانیکه با فتنه گران مرز ندارند، رأی نخواهند داد.

وی در بیان نکته پایانی خطاب به کاندیداها خاطر نشان کرد: انتخابات تمام می شود و رقابت ها باید جای خود را رفاقت ها بدهد و همه تلاش کنند تا همدلی و وحدت بین مردم ایجاد شود.

امام جمعه موقت تهران در پایان خطبه دوم این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به اوضاع سوریه یادآور شد: پیروزی ارتش سوریه در القصیر مثل پیروزی شما در خرمشهر جنگ سرنوشت بود. با فتح القصیر، آمریکا، تروریست ها و مفتیان خائن ذلیل شدند.

منبع :مهر

جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۳
کد خبر : 24477
بازدیدها: 286

پاسخی بگذارید »