شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فانی در میانه : حضور یک پنجم دانش آموزان در جبهه های جنگ

danesheroz بهمن ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
فانی در میانه : حضور یک پنجم دانش آموزان در جبهه های جنگ

دانش روز : وزیر آموزش و پرورش در میانه : پیام شهدا حفظ دستاوردهای انقلاب / حضور یک پنجم دانش آموزان در جبهه های جنگ

به گزارش دانش روز ، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه پیام شهدا حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است گفت: امیدواریم بتوانیم به کمک معلمان در مدارس، دانش آموزان را طوری تربیت نماییم که پاسدار خون شهدا باشند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دکتر علی اصغر فانی در یادواره شهدای زینبیه و ثارالله میانه،  بهترین راه تجلیل از شهدا را ادامه راه آنان و حفظ ارزشها دانست، افزود: قریب به ۵ هزار معلم شهید  و ۳۶ هزار دانش آموز  در دوران دفاع مقدس شهید شده اند که ۲۴۱ دانش آموز در وقایع بمباران مدارس توسط دشمن در هشت  استان کشور به شهادت رسیده اند.

وی به آیه قرآن کریم که” شهدا زنده اند و در نزد خدا روزی می خورند” اشاره کردو افزود: شهیدان تکلیف ما را تعیین نموده و آنهم حفظ حرمت ها، تمامیت ارضی و ارزش هاست.

وزیر آموزش و پرورش به نوشته” دهه فجر مبارک . الوداع اگر ما را ندیدید حلالمان کنید.” بر روی تخته سیاه دبیرستان میانه در موقع بمباران اشاره و یادآور شد: این جملات  نشان می دهد که دانش آموزان دبیرستان زینبیه شهادت را انتخاب و آگاهانه شهید شده اند.

وی با بیان اینکه شهدا حاضر و ناظر بر اعمال ما هستند، افزود: از خدا توفیق می خواهیم تا بتوانیم در آموزش و پرورش به کمک مدیران و معلمان، دانش آموزانی تربیت کنیم که در شأن جمهوری اسلامی باشند.

  • ·        حضور داوطلبانه یک پنجم دانش آموزان در جبهه های جنگ

دکتر فانی با نقل خاطره ای از دوران خدمت خودشان در کردستان و جریان به شهادت رساندن شهید رضایی بهمنی دانش آموز کلاس چهارم ابتدایی توسط تروریست های ضد انقلاب به جهت اینکه وی در راهپیمایی ۲۲ بهمن بعنوان  انتظامات راهپیمایی حضور داشت گفت: در دوران دفاع مقدس یک پنجم دانش آموزان داوطلبانه  و با آگاهی و بصیرت در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند و از آرمان ها و ارزش ها دفاع می کردند.

  • ·        مدرسه مقاومت میانه، یادمان شهدای زینبیه ساخته شود

وی در پایان به ساخت مدرسه مقاومت میانه توسط آموزش و پرورش اشاره کرد و یادآور شد: با مساعدت استاندار آذربایجان شرقی این ساختمان به عنوان یادمانی ماندگار برای شهدای زینبیه ساخته شود.

شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۳
کد خبر : 90875
بازدیدها: 209

پاسخی بگذارید »