پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استاندار البرز:

غرب متهم اصلی هتاکی به مقدسات مسلمانان است

danesheroz اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
غرب متهم اصلی هتاکی به مقدسات مسلمانان است

حامیان غربی تروریست‌ها به طور قطع متهم ردیف نخست هتاکی به مقدسات مسلمانان و تعرض به قبر مطهر حجربن عدی هستند

اصغر عربیان اظهار داشت: حجربن عدی از اصحاب فاضل رسول‌الله (ص) و فردی زاهد، شجاع و عابد و ولایی بود که در روایات و کتب تاریخی هم شیعیان و هم اهل تسنن برای وی احترام و جایگاه والایی قائل هستند.

وی درباره اهداف تروریست‌های مسلح سوریه برای تعرض به قبر مطهر این یار پیامبر گرامی اسلام (ع) گفت: کسانی که دست به چنین جنایتی زدند از جمله گروه‌هایی هستند که توجهی به اصول انسانی نداشته و ثابت کرده‌اند که از اقدامات جنایتکارانه و حتی کشتن انسان‌های بیگناه هیچ ابایی ندارند.

وی تأکید کرد: این جنایت بار دیگر ثابت کرد که وهابیون و سلفی‌ها به هیچ اصولی پایبند نبوده و حتی مواردی که مورد احترام اهل سنت است از جمله رعایت حرمت صحابه پیامبر (ص) از سوی آنها رعایت نمی‌شود.

عربیان افزود: نکته بسیار مهمی که در این واقعه تاسف‌بار وجود دارد این است که جهان اسلام باید هوشیاری و آگاهی خود را افزایش داده و بداند که ریشه اصلی چنین جنایاتی به طور قطع از سوی صهیونیست‌ها و غربی‌ها هدایت شده و هدف اصلی ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی است.

وی بیان داشت: مسلمانان باید موضعی قاطع و آگاهانه در برابر این واقعه اتخاذ کنند چراکه هدف اصلی ایجاد تفرقه و دودستگی در میان مسلمان است و دست غربی‌ها در این توطئه که از تروریست‌های سوریه حمایت می‌کنند، آشکار شده است.

این مسئول افزود: کشورهای غربی که از تروریست‌ها در سوریه حمایت می‌کنند به طور قطع متهم ردیف نخست این بی‌حرمتی به مقدسات مسلمانان و هتک حرمت به حجربن عدی هستند.

عربیان ادامه داد: مدعیان دفاع از حقوق بشر و آزادی بیان و اندیشه در غرب بار دیگر ثابت کردند که پایبند به شعارهای خود نیستند.

وی در پایان تاکید کرد: جهان اسلام باید در برابر اینگونه هتک حرمت‌ها اعتراضی قاطع داشته و همه با رویکردی واحد در برابر تداوم هتاکی‌ها به مقدسات مسلمانان اعتراض کنیم.

جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۳
کد خبر : 16366
بازدیدها: 142

پاسخی بگذارید »