پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

غربالگری کودکان اوتیسم در ۵ استان کشور

danesheroz1 فروردین ۹, ۱۳۹۳ ۰
غربالگری کودکان اوتیسم در ۵ استان کشور

دانش روز: ۲۰۰ هزار کودک مبتلا به اوتیسم در ۵ استان کشور توسط سازمان بهزیستی کشور شناسایی و غربالگری شدند

 به گزارش دانش روز، یحیی سخنگو معاونت توان بخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: برای اولین بار در کشور ۲۰۰ هزار کودک مبتلا به اوتیسم در ۵ استان در سال ۹۲ توسط سازمان بهزیستی کشور شناسایی و غربال‌گری شدند.

وی ادامه داد: این کودکان از سنین بین ۲ تا ۵ سال شناسایی شدند و با امکانات توانبخشی که توسط سازمان بهزیستی به آنها ارائه شد می‌توانند وارد مدارس عادی شوند.

سخنگو با اشاره به اینکه تئاتر اوج توانمندی معلولین است افزود: اجرای طرح تئاتر معلولین به صورت حرفه‌ای از دیگر اقدامات انجام شده در سال ۹۲ بود که مورد استقبال و حمایت بسیاری قرار گرفت و در پی آن هستیم که مراکز تئاتر را در اغلب استانها راه‌‌اندازی نماییم.

وی تصریح کرد: حرفه‌آموزی، آماده‌سازی شغلی و فراهم ساختن بازار کار برای معلولین از دیگر طرح‌های اجرا شده در سال ۹۲ توسط سازمان بهزیستی کشور بوده که به وسیله‌ی آن می‌توان در توانمندسازی افراد معلول در جامعه نقش مهمی را ایفا نمود.

وی خاطرنشان کرد: اختصاص سبد غذایی برای ۳ هزار فرد سالمند محروم، از روستاهای دور افتاده‌ی کشور به مدت ۶ ماه از اقدامات بهزیستی در سال ۹۲ بود که توانست به وسیله‌ی آن گامی مهم در جهت پیشگیری از معلولیت سالمندان و حضور آنها در جامعه بردارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۱
کد خبر : 102002
بازدیدها: 172

پاسخی بگذارید »