سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عکس / کلاهی که جا ماند

28 danesheroz خرداد ۵, ۱۳۹۲ ۰
عکس / کلاهی که جا ماند

عکسی که می بینید، در سال ۱۳۵۹ گرفته و منتشر شد. کلاهخودی ترکش خورده، متعلق به شهیدی که در تاریخ سوم آبان ۱۳۵۹ در “کوی فرمانداری” در شهر خرمشهر به شهادت رسید و شناسایی نشد

به گزارش دانش روز ، در نخستین روزهای دفاع مقدس ، در مناطق جنگزده ، خصوصا واقع در خوزستان ، تعدادی از شهدا، به هیچ وجه شناسایی نمی شدند و حاضران در صحنه ناچار بودند آن ها را به صورت گمنام دفن کنند. در گلستان شهدای خرمشهر و آبادان، تعداد قابل توجهی مزار، متعلق به این دست شهدا دیده می شود.در آن روزها ، تنها کاری که به ذهن مدافعان و فعالان حاضر در معرکه می رسید ، نوشتن مشخصات البسه و متعلقات شخصی شهید بر سر مزارش بود . گاهی هم شهید ، هیچ شاخصِ قابل ملاحظه ای نداشت و کاری از دست کی برنمی آمد.
عکسی که می بینید، در سال ۱۳۵۹ گرفته و منتشر شد. کلاهخودی ترکش خورده، متعلق به شهیدی که در تاریخ سوم آبان ۱۳۵۹ در “کوی فرمانداری” در شهر خرمشهر به شهادت رسید و شناسایی نشد.با توجه به این که خرمشهر در چهارم آبان ماه سقوط کرد، این کلاهخود متعلق به یکی از آخرین شهدای مقاومت ۳۵ روزه در خرمشهر است. همرزمانش روی کلاهخود او، تاریخ شهادتش را نوشتند و عکسی از آن به یادگار گرفتند تا در تاریخ بماند.

 

منبع : جهان نیوز

یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۴
کد خبر : 20916
بازدیدها: 376

پاسخی بگذارید »