پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

زن ناشناس تنها سرنخ دستگیری کلاهبرداران تلفنی

danesheroz1 مرداد ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
زن ناشناس تنها سرنخ دستگیری کلاهبرداران تلفنی

دانش روز: عکس یک زن ناشناس تنها سرنخ پلیس برای شناسایی اعضای باند کلاهبرداران تلفنی است

 به گزارش دانش روز، چندی قبل مالک یک فروشگاه رنگ و تجهیزات ساختمانی با مراجعه به کلانتری ۱۱۴ غیاثی به مأموران اعلام داشت :ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه ۱۵ دی ماه سال ۹۰ فردی با معرفی خود به نام منوچهر رضایی ، از طریق تلفنی درخواست خرید تعدادی رنگ از طریق تلفنی را کرد و به بهانه واریز پول اقدام به گرفتن شماره کارت کرد. او مدعی شد که مبلغ ۶۰۰ هزار تومان را به صورت علی الحساب به حسابم واریز و مابقی آنرا هنگام تحویل رنگ می پردازد. این شخص ساعت ۲۱ همان شب دوباره با من تماس گرفت و گفت : “مبلغ فوق را به حسابتان واریز کردم بروید حسابتان را چک کنید” و من نیز همان موقع به خودپرداز شعبه خیابان طیب مراجعه و موجودی حساب خود را کنترل کردم اما مبلغی به حساب بنده واریز نشده بود! موضوع را به آقای منوچهر رضایی اعلام و ایشان نیز درخواست کرد تا کارت عابربانک را به دستگاه وارد و رمزی که او می گوید وارد کنم و من نیز رمز را وارد ، اما پس از انجام عملیات بانکی متوجه شدم که مبلغی در حدود دو میلیون تومان از حسابم برداشت شده و این شخص به همین راحتی از من کلاهبرداری کرده است .

با آغاز رسیدگی به این پرونده ، کارآگاهان در اولین مرحله به بررسی تراکنش مالی شماره حساب پرداختند که مبلغ دو میلیون تومان متعلق به مالباخته به آن واریز شده بود و از طریق آن توانستند تعداد دیگری از مالباختگانی را که به همین شیوه در نقاط مختلف شهر تهران مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند ، شناسایی کنند .

در ادامه تحقیقات و با شناسایی صاحب حساب مشخص شد که صاحب حساب نه تنها فردی به نام منوچهر رضایی نیست ، بلکه حساب متعلق به یک زن ۳۰ ساله است .

کارآگاهان در بررسی مدارک شناسایی ارائه شده برای افتتاح حساب متوجه شدند که تصویر استفاده شده در مدارک شناسایی ارائه شده به بانک ، به هیچ عنوان شباهتی به تصویر صاحب مدارک ندارد . در ادامه ، کارآگاهان به تحقیق از صاحب حساب پرداخته و این زن جوان نیز پس از اطلاع از موضوع اعلام داشت که از وجود حساب فوق هیچ اطلاعی ندارد . وی در ادامه اظهاراتش و با ارائه شکایت خود مبنی بر “سرقت مدارک شناسایی” عنوان داشت : چندی پیش و در داخل ایستگاه اتوبوس های BRT ، کیف حاوی مدارک شناسایی ام مورد سرقت قرار گرفت و من نیز بلافاصله ، موضوع را از طریق کلانتری اطلاع دادم .

سرهنگ محمد اشراقی ، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه اعلام این خبر گفت :با توجه به سوء استفاده از مدارک شناسایی سرقتی در افتتاح حساب بانکی ، دستور انتشار تصویر استفاده شده در مدارک شناسایی سرقتی از سوی مقام قضایی صادر شده است. به همین خاطر از شهروندان که موفق به شناسایی تصویر فوق شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص هویت صاحب تصویر ، محل سکونت و … این شخص را را از طریق شماره تماس های ۲۱۸۶۸۲۴۰ و ۳۳۱۹۰۰۰۴ در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

منبع:مهر

دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۲
کد خبر : 46957
بازدیدها: 231

پاسخی بگذارید »