سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عکس: حمله حلزون های غول پیکر به فلوریدا!

danesheroz فروردین ۲۸, ۱۳۹۲ ۰

ایالت فلوریدا علیه یکی از گونه های جانوری بسیار زیان آور جهان اعلان جنگ داده است: حلزون غول پیکر آفریقایی، یک نرم تن به ویژه پرخور که اندازه اش می تواند به بزرگی یک موش برسد

ایالت فلوریدا علیه یکی از گونه های جانوری بسیار زیان آور جهان اعلان جنگ داده است: حلزون غول پیکر آفریقایی، یک نرم تن به ویژه پرخور که اندازه اش می تواند به بزرگی یک موش برسد.

دنیز فیبر سخنگوی سازمان کشاورزی و سرویس های مصرف کنندگان ایالت فلوریدا می گوید: از سپتامبر ۲۰۱۱ که نخستین نمونه این حلزون کشف شد هر هفته در ناحیه میامی-دید بیش از هزار عدد حلزون جمع آوری شده و تا کنون در مجموع ۱۱۷ هزار عدد از این نرم تن زیان آور شکار شده اند.

وی تصریح می کند: حلزون های غول پیکر آفریقایی به بیش از ۵۰۰ گونه مختلف گیاهی حمله می کنند. در واقع باید گفت هر چیز سبزی که بر سر راه آنها باشد از آسیب این جانوران در امان نیست. در عین حال، آنها می توانند ناقل بسیاری از بیماری ها به انسان باشند از جمله نوعی از بیماری مننژیت.

حلزون های غول پیکر آفریقایی به ویژه به گچ به کار رفته در خانه ها علاقه داشته زیرا به کلسیم برای استحکام و بزرگ شدن صدفشان نیاز دارند. هر حلزون می تواند سالیانه در شرایط مطلوب ۱۲۰۰ تخم بگذارد.

منبع:جام‌جم آنلاین

چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۶
کد خبر : 12099
بازدیدها: 404

پاسخی بگذارید »