شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عکاسان غار نورد ۱۰ کشور جهان به ایران می آیند

danesheroz1 مهر ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
عکاسان غار نورد ۱۰ کشور جهان به ایران می آیند

دانش روز: طی مذاکرات انجام شده بین اتحادیه غار و غارشناسان ایران و اتحادیه جهانی غارشناسی پیشنهاد شد سال آینده عکاسان غارنورد ۱۰ کشور جهان برای عکاسی از غارهای ایران به کشورمان بیایند

به گزارش دانش روز، جواد نظام دوست رئیس اتحادیه غار و غارشناسان ایران به خبرنگار مهر گفت: مردادماه امسال یک تیم از غارشناسان در نشست جهانی غارشناسی شرکت کرد و در آن نشست ضمن پیوستن به اتحادیه جهانی طی مذاکراتی با رئیس کمیته عکاسی این اتحادیه پیشنهاد شد ۱۰ نفر از عکاسان حرفه ای به ایران بیایند.

رئیس اتحادیه غار و غارشناسی ایران گفت: ۱۰ عکاس از ۱۰ کشور با عکاسی از غارهای کشور، بهترین تبلیغات را با کمترین هزینه برای غارهای ایران در دنیا انجام می دهند.

وی با بیان اینکه این موضوع اکنون در حد یک طرح پیشنهاد شده است، گفت: انجمن برای تحقق این پیشنهاد در حال زمینه سازی و مذاکره برای انجام کارهای مربوط به آن است و تاکنون مسئولان غارهای علیصدر و کتله خور اعلام آمادگی کرده اند.

نظام دوست ادامه داد: پیش از این اولین جشنواره عکس غار در سال ۹۰ برگزار و تعداد ۲۰۸ عکس برگزیده به عنوان بهترین عکس عکاسان ایرانی از داخل غارها جایزه گرفتند. با این حال هنوز این عکس ها تاکنون در قالب ۵ نمایشگاه در شهرهای مختلف ایران به نمایش درآمده است. می توان گفت این عکس ها نوعی تبلیغ برای بخشی از جاذبه های گردشگری ایران است که شاید برای همه مردم قابل دیدن نباشد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت های پاکسازی غارها توسط غارنوردان ایرانی گفت: سال ۸۹ حدود ۲۴ غار توسط ۴۰۰ غارنورد در ۲۱ استان پاکسازی و یک تُن زباله از آنها خارج شد. در سال ۹۰ نیز ۳۲ غار دیگر پاکسازی و از آنها ۹۰۰ کیلو زباله بیرون آمد اما در سال ۹۱ هم ۶۰۰ غارنورد در ۲۸ استان کشور ۴۲ غار دیگر را با همکاری محیط زیست پاکسازی کردند و یک تُن و ۱۰۰ کیلو زباله را از این غارها بیرون آوردند، امسال نیز ۵۰ غار در سطح کشور پاکسازی شد.

منبع:مهر

جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۹
کد خبر : 64565
بازدیدها: 208

پاسخی بگذارید »