پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عواقب پرخوری پس از ماه رمضان

danesheroz1 مرداد ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
عواقب پرخوری پس از ماه رمضان

دانش روز: کارشناس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: روزه‌داران که در ماه مبارک رمضان برنامه غذایی کنترل شده‌ای داشته‌اند، مراقب پرخوری باشند چون به سرعت چاق‌تر از قبل می‌شوند

به گزارش دانش روز،  حامد پورآرام در مورد رعایت رژیم غذایی در پایان ماه مبارک به روزه‌داران برای سلامت جسم توصیه‌هایی کرد.

وی گفت: معمولاً بدن با توجه به ساعت‌های غذا خوردن پس از مدتی خود را هماهنگ کرده و به آن عادت می‌کند و از آنجایی که در ماه مبارک روزه‌داران غذای خود را در دو وعده افطار و سحری می‌خورند باید به بدن فرصت داد تا برای ناهار خوردن آماده شود.

به گفته این متخصص تغذیه در روز عید فطر و پایان روزه‌داری اندکی زمان برای بدن و دستگاه گوارش نیاز است تا به روال قبل برگردد.

پورآرام با اشاره به اینکه بدن در ایام روزه‌داری عادت کرده تا دریافت مواد غذایی را کنترل کند خاطرنشان کرد: پس از این ایام نباید در خوردن زیاده‌روی کنیم ولی معمولاً افراد می‌خواهند تمام رعایت‌های یک ماهه را در یک روز جبران کنند.

وی توصیه کرد تا افراد به یک مرتبه غذای حجیم نخورند چرا که این کار به معده و دستگاه گوارش فشار می‌آورد. از طرفی میزان وزنی که روزه‌دار در ماه مبارک از دست داده‌ با پرخوری به سرعت و بیشتر از قبل دوباره اضافه شده و شاید فرد چاق‌تر از قبل ماه رمضان شود.

منبع:فارس

جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۶
کد خبر : 48600
بازدیدها: 317

پاسخی بگذارید »