دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عوارض واردات سیگار صرف ساخت فضاهای ورزشی مدارس

danesheroz1 تیر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
عوارض واردات سیگار صرف ساخت فضاهای ورزشی مدارس

دانش روز: معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از وجود ۷ هزار پروژه نیمه‌ تمام عمرانی سازمان نوسازی مدارس خبر داد و گفت: پروژه های نیمه‌تمام دولتی که حداکثر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، بر اساس مصوبه دولت مابقی آن توسط خیرین کامل می‌شود

 

به گزارش دانش روز، مرتضی رئیسی در دومین روز از سی‌امین اجلاس روسای آموزش و پرورش که در سالن همایشهای رازی در حال برگزاری است، گفت: یکهزار و ۳۰۰ پروژه از پروژه های نیمه تمام مربوط به پروژه های مشارکتی و خیرانه است که با مصوبه دولت این امکان فراهم شد تا پروژه‌های دولتی را خیران به اتمام برسانند.

 

وی افزود: سال گذشته هزار و ۱۶۸ میلیارد تومان اعتبار ملی برای پروژه های عمرانی آموزش و پرورش مصوب شد که تنها از این اعتبار ۳۳ درصد آن به سازمان تخصیص داده شد و مهمترین ردیفی که در اختیار سازمان قرار گرفت از محل قانون تخریب و بازسازی مدارس است.

 

رئیسی با بیان اینکه در سال ۹۲ در بودجه پیشنهادی دولت همه اعتبارات عمرانی از جمله اعتبار عمرانی آموزش و پرورش کاهش یافته بود، توضیح داد: با اصلاحات صورت گرفته نه تنها این کاهش جبران شد، بلکه اعتبار ۲۳۵ میلیارد تومان نیز افزایش یافت.

 

به گفته معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش، امسال ردیف بودجه ای برای سیستمهای سرمایشی و گرمایشی مدارس مصوب شد که براساس آن ۲۰۰ میلیارد تومان برای استاندارسازی سیستمهای گرمایشی و سرمایشی اختصاص یافته است.

 

وی با اشاره به اینکه برای فضاهای ورزشی نیز هزار و ۳۷۳ میلیارد تومان اعتبار ملی مصوب شده است، تصریح کرد: همچنین مجلس شورای اسلامی مصوب کرده که به ازای هر نخ سیگار که وارد کشور می شود، ۲۰ ریال دریافت شود که از کل مبالغ حاصله ۵۰ درصد آن صرف ساخت، تکمیل و تجهیز سالنهای ورزشی آموزش و پرورش شود.

 

به گفته رئیس سازمان نوسازی مدارس، امسال همچنین به آموزش و پرورش اجازه داده شده تا با رعایت قانون اساسی و قوانین حاکمیتی اموال غیرمنقول مازاد خود را پس از تغییر کاربری و انتشار مزایده عمومی به فروش برساند و درآمد حاصل از آن صرف تجهیزات هوشمندسازی مدارس و تکمیل پروژه های نیمه تمام خیرین شود.

 

رئیسی در پایان خاطر نشان کرد: در سال ۹۲ در تمام شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و در مجموعه هایی که بیش از هزار واحد ساخته می شود، مسجد و فضاهای آموزشی نیز احداث شده و صدور پایان کار شهرداری منوط به تاییدیه سازمان نوسازی مدارس است.

منبع:مهر

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۳
کد خبر : 35590
بازدیدها: 175

پاسخی بگذارید »