یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان اعلام کرد:

عوارض مصرف خودسرانه دارو در سالمندان بیش از سایرین است

danesheroz اردیبهشت ۷, ۱۳۹۲ ۰
عوارض مصرف خودسرانه دارو در سالمندان بیش از سایرین است

عوارض مصرف خودسرانه دارو در گروه سنی سالمندی بیش از سایرین است و تشدید عوارض در این گروه دو چندان است

به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ حسین نحوی نژاد، رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندی گفت : مصرف مختلف انواع دارو ابزار شگفت انگیزی برای مراقبت از همه گروه های سنی محسوب می شود اما افراد سالمند بیش از سایرین ادامه حیات خود را مدیون مصرف داروها و واکسن های جدید و پیشرفته هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: به دلیل بالا رفتن سن، آب بدن و بافت عضلانی تقلیل پیدا می کند و در عوض بافت چربی بیشتری در بدن سالمند ایجاد می شود.

وی گفت: در این وضعیت ممکن است مدت بقا یک دارو در بدن و نیز مقدار جذب آن توسط بدن تغییراتی ایجاد نماید و کلیه و کبد فرد سالمند که وظیفه تجزیه بسیاری از داروها را بر عهده دارند فاقد عملکرد طبیعی خود هستند و با سرعت کمتری سموم بدن را ترک می کنند.

نحوی نژاد در ادامه اظهار داشت: سالمندان و اطرافیان آنها باید بدانند که به دلیل تغییر عملکرد بافت های بدن در سنین بالا، باید داروها و مکمل ها را طبق تجویز پزشک مصرف کنند تا دچار عوارض جانبی احتمالی آنها نشوند.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندی اظهار داشت: سالمندان باید داروها را دقیقا به مقدار و در فاصله زمانی که پزشک تجویز کرده است، مصرف نمایند.

وی گفت: همیشه در خصوص عوارض جانبی داروها که از قبل در شما ظاهر شده است نظیر بثورات پوستی، اختلال گوارشی، سرگیجه و عدم اشتها به پزشک معالجتان اطلاع دهید.

شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۹
کد خبر : 13184
بازدیدها: 175

پاسخی بگذارید »