سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عنکبوت پرنده خوار + عکس

danesheroz1 دی ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
عنکبوت پرنده خوار + عکس

دانش روز: عنکبوتی که حدود سه تا شش سال عمر دارد توانست یک مرغ مگس خوار را هنگام شکارش صید کرده و ببلعد

به گزارش دانش روز، دومین عنکبوت بزرگ دنیا، عنکبوت جالوت است که به خانواده رطیل‌ها تعلق دارد. این عنکبوت نام ترسناک خود را پس از آن به دست آورد که کاوشگران دوران ویکتوریا شاهد بودند که یکی از این عنکبوت‌ها در حال بلعیدن یک مرغ مگس‌خوار است.

طول این عنکبوت ترسناک به ۵ سانتی متر می رسد ولی پاهای ۳۰ سانتی متری آن موجب بزرگتر دیده شدن این حشره می شود. این عنکبوت‌های بزرگ ساکن زمین‌های باتلاقی جنگل‌های بارانی شمال آمریکای جنوبی هستند، جایی‌که می‌توانند تا ۳۰ سانتی‌متر رشد کنند و به وزنی بیش از ۱۷۰ گرم برسند.

مانند بسیاری از دیگر گونه‌های عنکبوت، نوع ماده این عنکبوت نیز ممکن است نوع نر را پس از جفت‌گیری بخورد. تا حدی به همین دلیل است که نوع نر عمری بین ۳ تا ۶ سال دارد، در حالی‌که ماده‌ها بین ۱۵ تا ۲۵ سال عمر می‌کنند. اما بر خلاف اسم این عنکبوت، پرندگان غذای اصلی جالوت پرنده‌خوار نیستند. آنها ترجیح می‌دهند که حشرات و سایر بی‌مهرگان را بخورند، گرچه گاهی اوقات مهره‌داران کوچک را نیز می‌خورند.

این عنکبوت‌های بزرگ اغلب برای انسان خطرناک نیستند، اما اگر مزاحم آنها بشوید می‌توانند شما را نیش بزنند که به اندازه نیش زنبور درد خواهد داشت. آنها همچنین می‌توانند تارهایی را رها کنند که باعث خارش پوست می‌شود. این عنکبوت‌های بزرگ ساکن زمین‌های باتلاقی جنگل‌های بارانی شمال آمریکای جنوبی هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۷
کد خبر : 86755
بازدیدها: 360

پاسخی بگذارید »