شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عنوان” راهنمایی” از جلد کتابها حذف و “دوره اول متوسطه اول” جایگزین آن می‌شود

danesheroz دی ۱۸, ۱۳۹۱ ۰

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی آموزش و پرورش از جایگزینی عنوان “دوره اول متوسطه اول” به جای “راهنمایی” بروی جلد کتاب‌های سال ۹۲ خبر داد و گفت: به جای عنوان راهنمایی، دوره اول متوسطه اول روی جلد کتابها چاپ می‌شود

سید احمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: بر اساس آخرین مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش درباره تغییرات کتب مقرر شد، از سال آینده بر اساس سند درس ملی عنوان راهنمایی از کتاب‌های اول حذف و اول متوسطه اول روی کتابهای سال اول درج شود.

 

وی افزود: بر همین اساس و در راستای استقرار نظام ۳-۳-۶ سال آینده کتابهای اول متوسطه اول جدیدالتالیف خواهد بود و اداره کل چاپ و توزیع کتاب، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش برای سال دوم راهنمایی هیچ کتابی را چاپ نخواهد کرد.

 

تغییرات کلی در کتابهای درسی پایه سوم ابتدایی

 

حسینی ادامه داد: بر اساس برنامه درس ملی و سند تحولی، همچنین کتابهای پایه سوم ابتدایی نیز تغییرات کلی کرده، اما عناوین آن همان عناوین امسال خواهد بود.

 

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی آموزش و پرورش تصریح کرد: علت تغییرات کتابهای سال سوم ابتدایی و اول راهنمایی نیز تغییرات مربوط به کتابهای اول و دوم ابتدایی و پایه ششم خواهد بود.

 

به گفته حسینی، همچنین پژوهشگاه مطالعات سازمان پژوهش نیز در حال ارزشیابی و بررسی علمی کتابهای جدیدالتالیف اول، دوم و ششم ابتدایی است و نتایج آن را به دفتر چاپ و نشر ارائه خواهد داد تا در صورت نیاز اصلاحات لازم وارد کتابها شود.

 

چاپ ۱۳۰ میلیون جلدکتاب درسی برای دانش‌آموزان در سال آینده

 

حسینی همچنین از چاپ حدود ۱۳۰ میلیون جلد کتاب برای سال تحصیلی ۹۳-۹۲ خبر داد و گفت: مراحل چاپ کتاب‌ها بر اساس برنامه پیش می‌رود و سازمان پژوهش و اداره چاپ و نشر مواد آموزشی این سازمان هیچگونه مشکلی برای چاپ کتابهای درسی ندارد.

دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۱ - ۰۶:۴۳
کد خبر : 2803
بازدیدها: 291

پاسخی بگذارید »