جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عمو رجب از ۳ فرزندش میگوید

danesheroz تیر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
عمو رجب از ۳ فرزندش میگوید

دانش روز : عمو رجب پیر مرد مهربان کرجی است که پدر بزرگوار ۳ شهید در استان البرز می باشد وخودش نیز مدت زیادی رادر ایران ولبنان جنگ کرده است

به گزارش دانش روز ، گفتگوی اختصاصی  با پدر شهیدان (علی وسعید ورضا هداوند)

حاج رجب هداوند پدر این ۳ شهید بزرگوار کرجی میباشد وحالا ۸۸ ساله است .
ازخاطرات می پرسیم:می گوید خاطره فروان است اگر بگویم قدر شاهنامه است ودر فرصت کوتاه امکان پذیر نیست ولی برایمان میگوید از علی پسرش که زمانی که خواست جبهه برود به دلیل اینکه سنش کم بود شناسنامه اش را دست کاری کرد وبعد رفت پایگاه بسیج برای اعزام .مادرش به او گفت پسرم تو بچه هستی نرو ناراحت شد وگفت: مادر من الان مرد هستم وبزرگ شدم ومی خواهم بروم از میهنم دفاع کنم.

در ادامه می گوید که پسرش سعید تخریب چی بوده و رضا ار پی جی زن بود و ۱۸ ماه درایران و۸ ماه در لبنان جنگید .
عمو رجب خود نیز در ایران ولبنان جنگ کرده ومی گوید اکثر شهر های لبنان بوده است.از ان زمان که در لبنان بود می گوید:که امام را مردم دیگر کشور ها بهتر شناختند وبه او عشق می ورزیدند و او فقط اما م ایران نبود برای همه جهان دوست داشتنی وعزیز بود.از سفر خود به لبنان میگوید که ۳ ماشین لبنانی او را می بینند و شخص روحانی ای که همراه انها بود که می توانست کمی فارسی صحبت کنداز من پرسید ایا امام را تا به حال دیده ای ?
من به او پاسخ دادم که بار اخر قبل از امدنم رفتم جماران وتا ده قدمی امام رفتم ولی به علت شلوغی نتوانستم دست ایشان را ببوسم .اوبه سمت ان ۳ ماشین نگاه کرد وگفت :چشمان این مرد را ببوسید چون امام عزیزمان را دیده است وفهمیدم که انها چقدر به امام علاقه دارند.
عمو رجب ۵ پسر داشت که ۳ پسر شهید شدند و۲ پسر دیگر برایش باقی مانده که حسین مهندس موشک هوایی ومحمد که در زمان جنگ راننده کمپرسی جنگ بوده است .عمو رجب همراه۵ پسر خود به این انقلاب خدمت بزرگی کرده استو ما باید قدر دان زحمات این بزرگواران باشیم.
وصیت این سه شهید به پدر ومادر این بود که هیچ زمان نگویید که ما فرزندمان را از دست دادیم وتوقع داشته باشید برای شما کاری کنند.
از کارها نگویید که ریا نشودوهمیشه قران ونماز را اول وقت بخوانیدو به دیگران نیز توصیه کنیدو به خانم ها بگویید که همیشه حجاب خود را حفظ کنند همچون حضرت زهرا(س) وحضرت زینب(س) که اسوه حجاب استقامت وصبر هستند.
این پدر بزرگوار ۳شهید استان البرز از رئیس جمهور نشان لیاقت وایثار دریافت کرده است.
تصاویری ازاین ۳ شهید وعمو رجب

منبع:تلاشگران البرز
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۶
کد خبر : 39394
بازدیدها: 444

پاسخی بگذارید »