پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عموهای فیتیله‎ای‎ مهربانی با حیوانات را به بچه‌ها یاد می‌دهند

danesheroz1 تیر ۷, ۱۳۹۲ ۰
عموهای فیتیله‎ای‎ مهربانی با حیوانات را به بچه‌ها یاد می‌دهند

دانش روز: عموهای فیتیله‎ای امروز با تدارک برنامه شاد به خانه مخاطبان خود می‎روند و قصد دارند در این برنامه با بچه‌ها درباره حیوانات و لزوم درست رفتار کردن با آن‎ها گفتگو کنند

به گزارش دانش روز، محمد مسلمی کارگردان “فیتیله، جمعه تعطیله” گفت: عموهای فیتیله‎ای این هفته با پیام‎های محیط زیستی مهمان خانه مخاطبان خود می‎شوند و به طور مشخص درباره حیوانات، این مخلوقات پر ثمر خداوند و لزوم احترام گذاشتن به طبیعت و حفاظت از حیوانات با بچه‎ها صحبت خواهیم کرد.

این کارگردان و بازیگر افزود: شعرهای این هفته نیز به همین موضوع اختصاص داده شده است. در برنامه امروز عموها ترانه‎هایی مثل ماهی، اردک و زنبور، گربه‌ها، لاک‌پشت و انقراض حیوانات را برای بچه‎ها اجرا می‎کنند. آنها در قالب این شعرها به دوستان کوچکشان یادآوری می‎کنند که حیوانات چقدر مفید هستند و در آموزه‎های دینی بر اهمیت درست رفتار کردن با آنها تاکید شده است.

وی تصریح کرد: این هفته از بچه‎ها درخواست می‏‌کنیم لانه کوچکی بیرون از پنجره خانه درست کرده و آن را به پرنده‌ها اختصاص بدهند،‌ اضافه غذاهای خود را برای حیوانات بریزند و با این مخلوقات مهربان‏‌تر باشند.

مسلمی ادامه داد: بچه‎ها می‌توانند از این لانه‎ها عکس بگیرند تا ما آن را در برنامه نمایش بدهیم. فیتیله‌ای‌ها این هفته با نمایش‌های ۲۰۰ سوالی،‌ راننده فیتیله‎ای، غول‌ها و رستوران فیتیله‌ای به خانه بچه‌ها می‎روند و تلاش می‌کنند فضای پر نشاطی برای خانواده‌های ایرانی ایجاد کنند.

وی در پایان یادآور شد: در برنامه امروز بخش سفرنامه نیز به ادامه سفر دامغان اختصاص داده شده ولی این‌بار با تاکید بر بازی‎های محلی و صنایع دستی منحصر به فرد این استان. یک بازی یک خاطره نیز به تیله‌بازی اختصاص پیدا کرده، اما پایان بخش برنامه شعری از امام رضا (ع) خواهد بود.

منبع:مهر

جمعه ۷ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۴
کد خبر : 32866
بازدیدها: 314

پاسخی بگذارید »