پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عملیات نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه ظرف چند روز آغاز می شود

danesheroz شهریور ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
عملیات نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه ظرف چند روز آغاز می شود

دانش روز : سازمان منع سلاح های شیمیایی اعلام کرده است، عملیات نابودی زرادخانه های تسلیحات شیمیایی در سوریه «ظرف چند روز» آغاز می شود

به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان منع سلاح های شیمیایی که مقر آن در لاهه هلند است، روز دوشنبه، در بیانیه ای تصریح کرد:« سوریه در شرایطی استثنایی، به کنوانسیون (منع تسلیحات شیمیایی) ملحق شد. لذا پیش بینی می شود فرآیند از بین بردن زرادخانه های شیمیایی در سوریه طرف چند روز آغاز شود.»

این بیانیه افزوده است که «کارشناسان سازمان منع سلاح های شیمیایی هم اکنون در حال کار بر روی تهیه یک نقشه راه هستند که چالش های مختلف پیش روی نحوه تحقیق از زرادخانه های اعلام شده از سوی حکومت سوریه را مطرح می کند.»

این سازمان در ادامه از حکومت سوریه خواست در «سریع ترین زمان» لیست مفصلی از زرادخانه های شیمیایی خود را ارائه کند.

براساس این بیانیه، کارشناسان سازمان منع سلاح های شیمیایی در راستای اثبات صحت گزارش های بازرسان شیمیایی سازمان ملل، از اماکن (اعلام شده) بازدیدهای میدانی بعمل خواهند آورد.

تیم تحقیق سازمان ملل، روز دوشنبه، گزارش خود را به شورای امنیت ارائه کرد. بر اساس این گزارش، شواهد قانع کننده‌ای وجود دارد که نشان می دهد در حمله به منطقه «غوطه» در نزدیکی دمشق گاز سمی سارین به کار رفته است. در این گزارش اشاره نشده است که چه کسی از گاز سارین استفاده کرده است.

سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۶
کد خبر : 60686
بازدیدها: 337

پاسخی بگذارید »