سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عملکرد شهرداری کرج از دید مردم/گزارش

danesheroz1 تیر ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
عملکرد شهرداری کرج از دید مردم/گزارش

دانش روز: هرچند برخی شهروندان نسبت به فعالیت های عمران شهری در کرج گلایه هایی دارند اما بیشتر آنان عملکرد شهرداری این کلانشهر را بخصوص طی سه سال اخیر قابل قبول و به مراتب بیشتر و بهتر از سالهای قبل توصیف می کنند

به گزارش دانش روز، ˈمجید شاطری ˈ از جمله شهروندانی است که می گوید: خدمات و عملکرد شهرداری کرج تا رسیدن به حد مطلوب فاصله زیادی دارد.

وی گفت:به رغم گستردگی شهر و کثرت جمعیت ، بسیاری از معابر کرج هنوز باریک ،کم عرض و ترافیک در آنها سنگین است.

شاطری بیان کرد: مدیریت شهری کرج اگر چه در سالهای اخیر خدماتی در بخش عمران و ساماندهی شهر انجام داده اما این خدمات کافی نیست.

ˈ میثم جمشیدیˈ دیگر شهروند کرج اگر چه وجود مشکلات عمرانی و خدماتی در این کلانشهر را رد نمی کند اما معتقد است که سیمای کلانشهر کرج طی سه سال گذشته متحول شده است.

وی گفت: کرج که امروز به چهارمین کلانشهر کشور تبدیل شده، حاصل مهاجرتهای بی رویه و غیرمنتظره طی چهار دهه گذشته است و نباید به لحاظ عمرانی آن را با تهران به عنوان پایتخت کشور که قدمت شهری طولانی دارد، مقایسه کرد.

جمشیدی اظهار کرد: در سالهای اخیر مدیریت شهری تلاش و اقدامات ارزشمندی برای سامان بخشیدن به عمران کرج انجام داده است.

وی افزود: احداث شش تقاطع بزرگ غیر همسطح که طول برخی از آنها حدود یک کیلومتر است، از جمله اقدامات موثر در کرج به شمار می رود.

این شهروند گفت:در نقاط مختلف شهر بوستانها و پارکهای مناسبی احداث شده و روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود.

وی ادامه داد: در بخش جمع آوری زباله ها ،خودروهای مکانیزه به کار گرفته شده و در بخش آسفالت نیز کارهای خوبی انجام شده است.

ˈسمیه سعیدیˈشهروند دیگر می گوید: شهرداری در سه سال گذشته کارنامه درخشانی ارائه کرده است.

وی گفت: احداث چند پارک اختصاصی برای بانوان با تجهیزات مناسب جهت این قشر از دستاوردهای مدیریت شهری کرج به شمار می رود.

وی افزود: اختصاص بخشی از امکانات شهر به بانوان بیانگر نگاه عالانه مدیریت شهری به قشرهای مختلف جامعه شهری است.

سعیدی بیان کرد: آثار عمران و آبادانی در گوشه گوشه شهر کرج دیده می شود و با نگاه منصفانه باید گفت که کرج به کارگاه سازندگی تبدیل شده است.

وی گفت:تقاطع های بزرگ شهدای روحانی و جانبازان دو اثر ماندگار در دوره مدیریت سه ساله گذشته شهرداری کرج است.

ˈمیرزا حسن ارسلانیˈ شهروند دیگر عملکرد شهرداری را مناسب توصیف کرد اما گفت : سیستم اداری این مجموعه بزرگ نیازمند امکانات الکترونیکی و اتوماسیون است.

وی اظهار کرد: در برخی قسمت های اداری مناطق مختلف شهرداری ،ارباب رجوع انتظار برخورد مناسب را دارد.

ارسلانی افزود: شهرداری بزرگترین مجموعه اجرایی است که ارباب رجوع فراوانی دارد و باید در این بخش به سامانه های الکترونیکی مجهز شود.

ˈاحسان هاشمیˈ شهروند دیگر گفت: خدمات شهرداری طی سه ساله گذشته با سالهای ماقبل متفاوت بوده است.

وی اظهار کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی در کشور که به طور قطع خدمات شهرداریها را نیز تحت تاثیر قرار داده ، اما شهرداری کرج در بخش های مختلف

عمران و آبادانی از جمله ایجاد و توسعه فضاهای سبز، مکانهای ورزشی برای مردم و جوانان، آسفالت معابر ، روان سازی ترافیک، توسعه خطوط قطار شهری ، زیبا سازی سیمای شهر ، جمع آوری و دفع به موقع زباله ها به خوبی عمل کرده است.

وی در عین حال گفت: کلانشهر کرج به طرحهای بیشتری از جمله توسعه معابر، تسریع در احداث خطوط قطار شهری ، مناسب سازی معابر ،ایجاد مکانهای فرهنگی نیاز دارد.

ˈهما همتیˈ یک کارشناس امور شهری گفت: عملکرد شهرداری در چهار بخش عمرانی ، خدماتی ، فرهنگی و اجتماعی طی سالهای اخیر با تحولات چشمگیری همراه بوده است.

وی افزود: اجرای برنامه های آموزش شهروندی ، مشارکت در طرحهای آموزش سلامت ، اجرای برنامه شهروند الکترونیک، برگزاری همایش های خانواده با حضور کارشناسان و استادان دانشگاه در تالار ها و فرهنگسراهای شهر، ارائه آموزش های مختلف به شهروندان از جمله اقداماتی است که با استقبال مردم همراه شده است.

همتی افزود: به رغم کثرت جمعیت و گستردگی حوزه خدمات شهری ، شهرداری کرج به سایر دستگاههای اجرایی و بخصوص فرهنگی کمکهای شایانی کرده است.

وی، برگزاری آیین های تجلیل از ورزشکاران ،نخبگان علمی ، فرهنگی و اجتماعی را از مهمترین اقدامات شهرداری در سالهای اخیر نام برد.

در عین حال ˈزهرا شفیعی ˈدانشجوی شهرسازی می گوید: اگر چه شهرداری طرحهای عمرانی زیادی در کرج انجام داده که استفاده از نظرات نخبگان و کارشناسان در اجرای این طرحها از ویژگیهای آن به شمار می رود.

وی افزود: شهروند محوری و تحقیق و پژوهش محوری دو موضوعی است که شهرداریها باید بطور حتم آنها را در برنامه کاری خود بگنجاند.

این شهروند اظهار کرد: کلانشهر کرج با جمعیتی حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزارنفر به پروژه های بزرگ علمی ، فرهنگی ، عمرانی ، رفاهی و اجتماعی نیاز

دارد، کاری که طی سه سال اخیر در حد قابل قبولی مورد توجه مدیریت شهری قرار گرفته است.

منبع:ایرنا

سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۸
کد خبر : 38357
بازدیدها: 425

پاسخی بگذارید »