دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

علت کند شدن کامپیوتر چیست؟

danesheroz1 دی ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
علت کند شدن کامپیوتر چیست؟

دانش روز: ویروس های کامپیوتری یکی از علل کند شدن سیستم ها هستند. حتما پیش از استفاده از فلش آن را اسکن و ویروس کشی کنید تا سیستم شما ویروسی نشود

 به گزارش دانش روز،

۱-ویروس های کامپیوتری یکی از علل کند شدن سیستم ها هستند. حتما پیش از استفاده از فلش آن را اسکن و ویروس کشی کنید تا سیستم شما ویروسی نشود.

 ۲-نصب نرم افزارهای متعدد به خصوص نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ ، نرم افزار های تلفن همراه و بازی که پردازش سنگینی دارند ، موجب کندی سیستم می شوند . همچنین تعدد برنامه های گوناگون و اختصاص فضای پردازشگر سیستم به همه برنامه ها یکی دیگر از علل شایع کندی سیستم عامل است.

 ۳-وارد کردن اطلاعات با حجم انبوه به یک برنامه نیز باعث کندی آن می شود به عنوان مثال اگر فایل word شما به سختی باز می شود شک نکنید که یک فایل word با حجم بالا باز کرده اید و همین باعث کند شدن برنامه word شما شده است . ممکن است با یک بار پاک کردن و نصب مجدد آفیس مشکل حل شود اما با باز کردن مجدد یک فایل با حجم اطلاعاتی بالا مشکل تکرار خواهد شد.

 پیشنهاد می شود یک فایل بزرگ را به چند فایل کوچکتر تبدیل کنید . به عنوان مثال فایلی با عنوان « گزارش» را به فایل های گزارش اول ، گزارش دوم و …تقسیم کنید.

 این در خصوص فایل های اکسل با رکورد بالا نیز صدق می کند چرا که در یک فایل اکسل تعداد فرمول به کار رفته مهم است.

 همچنین استفاده از عکس ها با حجم بالا را نباید فراموش کرد توصیه می شود حجم تصاویر را با نرم افزارهای کمکی کم کنید ، سپس در برنامه آفیس استفاده کنید.

 ۴-Desktop شلوغ سرعت سیستم را کم می کند. لطفا از تصاویر شخصی با حجم بالا بر روی دسکتاپ استفاده نکنید و سعی کنید از تصاویر پیشنهادی ویندوز استفاده نمایید.

 ۵-حجم اطلاعات درایوها را کنترل کنید. نخست اینکه اطلاعات خود را روی درایو C  ذخیره نکنید. دسکتاب و Documents  بخشی از درایو C  می باشد. همچنین تمامی درایوها برای کارکردن نیاز به تقریبا یک گیگابایت فضا دارند. نگذارید یک درایو پر شود در حالی که درایو های دیگر خالی است.

 پیشنهاد می شود برای استفاده فلدرها از روی دسکتاب ، فلدر موردنظر را روی درایوی غیر از درایو C ایجاد و سپس با کلیک راست روی دسکتاپ یک Shortcut ایجاد کنید.

 ۶-برخی به اشتباه فکر می کنند تعداد بالای RAM  باعث سرعت بیشتر می شود در صورتی که ویندوز اکسپی بیش از ۴ گیگابایت RAM  را پشتیبانی نمی کند . در تعدد RAM ها باید دقت شود که حتما باس آنها یکی باشد . در غیر اینصورت تعدد رم ها موجب کندی سیستم می شود که با خارج کردن یک RAM  مشکل حل خواهد شد.

 ۷-از دیگر علل سخت افزاری می توان به هارد اشاره کرد هارد های قدیمی کندتر از هارد های نو کار می کنند.

 ۸-برنامه هایی که روی شبکه وجود دارد را ابتدا روی هارد ، کپی سپس نصب و اجرا کنید.

 ۹-ارسال فایل با حجم بالا جهت چاپ موجب کندی پرینتر شما خواهد شد.

نویسنده: سید علی موسوی/مفاآنلاین

دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۷
کد خبر : 85638
بازدیدها: 303

پاسخی بگذارید »