پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عشق به امام زمان (عج) موجب رشد و تعالی انسان

danesheroz1 تیر ۲, ۱۳۹۲ ۰
عشق به امام زمان (عج) موجب رشد و تعالی انسان

دانش روز: یک کارشناس مذهبی گفت: عشق و ارادت به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج) موجب رشد، تعالی و حرکت انسان در مسیر صراط مستقیم می شود

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام  علیرضا پسندیده  با اشاره به فرا رسیدن نیمه شعبان، سالروز میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) افزود: حضرت ولی عصر (عج ) نجات بخش مستضعفان و درماندگان است که توسل به حضرتش نیز گره از کار انسان می گشاید.

وی اظهار کرد:عشق به امام زمان (عج) کوچک و بزرگ نمی شناسد و این چیزی است که با جان و دل مسلمانان آمیخته است.

وی ادامه داد: اعتقاد به ظهور منجی در تمام ادیان وجود داشته و در دین مبین اسلام نیز پیامبر اکرم (ص) و تمام ائمه (ع) در خصوص ظهور حضرت مهدی (عج) بشارت داده اند تا آنجا که رسول مکرم اسلام در این خصوص می فرمایند که ˈشما را مژده به ظهور مهدی می دهم که به هنگام دگرگون شدن احوال مردم و اوضاع نامساعد قیام کند و زمین را پر از عدل و داد نماید، چنانکه از ظلم و ستم پر شده باشد و ساکنان آسمان و زمین از حکومت او راضی خواهند بود.

پسندیده ،صبر در سختی ها،امر به معروف و نهمی از منکر،استقامت، پارسایی، دارا بودن مکارم اخلاقی و مطیع و فرمانبرداری از امام زمان (عج ) در همه حال از ویژگی های منتظران حقیقی شمرده شده است.

وی تاکید کرد:همین فرموده پیامبر (ص) بخوبی نشان می دهد که خداوند متعال از نسل رسول مکرم اسلام، شخصی را به عنوان آخرین ذخیره و حجت خویش برای آخرالزمان نگه داشته تا با ظهورش، جهان را از عدل و داد پرکند و زشتی های عالم را از چهره آن بزداید.

وی ادامه داد: وجود ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج ) موجب برکت و آبادانی بر روی زمین است و کسانی که نسبت به ایشان دلبستگی داشته باشند از امتیازات معنوی بی شماری برخوردارند.

منبع:مهر

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۴
کد خبر : 30976
بازدیدها: 258

پاسخی بگذارید »