سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استاندار البرز:

عشایر استان البرز دارای بازارچه دائمی می‌شوند

danesheroz تیر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
عشایر استان البرز دارای بازارچه دائمی می‌شوند

دانش روز : استاندار البرز بر توجه بیشتر به عشایر تأکید کرد و گفت: بازارچه دائمی عشایر در این استان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش دانش روز ، به نقل از روابط عمومی استانداری البرز، اصغر عربیان اظهار داشت: توجه به رفع مشکلات عشایر و ارائه امکانات و خدمات بیشتر به آنان یکی از مهمترین برنامه‌هایی است که باید بیش از گذشته مد نظر قرار گیرد.

وی هدف از حضور در میان عشایر را شناسایی مشکلات آنان و کمک به رفع دغدغه‌های آنان عنوان کرد و افزود: جمعیت عشایر در استان البرز توجه بیشتری را به خود می‌طلبد لذا عشایر با توجه به این که نقش اساسی در تولید برخی مواد غذایی مهم دارند لذا باید دغدغه‌های آنان مرتفع شود.

این مسئول با بیان این که استان البرز دارای ۸۶۰ خانوار با جمعیتی در حدود پنج هزار نفر است افزود: این قشر از جامعه نقش مهمی را در راستای تولید مواد پروتئینی این استان ایفا می‌کنند.

عربیان افزود: در اختیار قرار داشتن ۷۴ درصد گوشت دام سبک استان از سوی عشایر را حاکی از نقش مهم آنان در تامین مواد پروتئینی و سایر فرآورده‌های آن در سطح استان البرز است.

استاندار البرز در ادامه سخنان خود از راه‌اندازی بازارچه دائمی برای عشایر در این استان خبر داد و تأکید کرد: مکان‌یابی مناسب از سوی اداره کل راه و شهرسازی به منظور راه‌اندازی بازارچه یا نمایشگاه دائمی به منظور عرضه محصولات عشایر این استان در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع از جمله مصوبات شورای عشایر استان البرز است که باید به جد در دستور کار قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: راه‌اندازی این نمایشگاه علاوه بر عرضه مستقیم محصولات و حذف واسطه‌ها می‌تواند نقش به سزایی در ایجاد اشتغال در سطح استان به شمار رود.

بیمه فراگیر دام عشایر در صورت تامین دو سوم حق بیمه به صورت ملی و یک سوم آن توسط استانداری، تامین اعتبار خرید تانکر آب به منظور آبرسانی سالم و بهداشتی به واحدهای عشایری، صدور مجوز احداث بنا به عنوان اسکان در داخل طرح مرتع داری از سوی اداره کل منابع طبیعی، تامین اعتبار خرید یک دستگاه لودر به منظور بازگشایی راه‌های عشایری توسط فرمانداری کرج، احداث دو دکل همراه اول در منطقه ساوجبلاغ و کرج، راه‌اندازی نمایشگاه دائمی عرضه محصولات عشایری استان، تخصیص تسهیلات توسعه بخش کشاورزی برای تامین علوفه، خرید دام و بهسازی و نوسازی دامداری‌ها و ایجاد امنیت در آن مناطق، ارتقای سطح بهداشت در جامعه عشایری و ارائه آموزش‌های لازم به آنان، توزیع سیلندر گاز مایع و تامین سوخت فسیلی و استفاده از انرژی‌های نو در جامعه عشایری، تامین امنیت در ایل راه‌ها، تامین خدمات و نهاده‌های مورد نیاز عشایر در ایستگاه‌های انتظار دام، راه‌اندازی و فعال کردن پایگاه‌های بسیج عشایر به منظور حفظ و حراست از آرمان‌های انقلاب اسلامی و همچنین ایجاد امنیت در جامعه عشایری، از جمله دیگر مصوبات بود.

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۱
کد خبر : 35399
بازدیدها: 261

پاسخی بگذارید »