جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عسگر اولادی: کسانی با پول‌های فراوان آمده‌اند اصولگرایی را مصادره کنند/ انتقاد علنی آقاتهرانی از ائتلاف ۱+۲ در رسانه ملی

danesheroz اسفند ۱۸, ۱۳۹۱ ۰
عسگر اولادی: کسانی با پول‌های فراوان آمده‌اند اصولگرایی را مصادره کنند/ انتقاد علنی آقاتهرانی از ائتلاف ۱+۲ در رسانه ملی

برنامه دیروز، امروز، فردا با حضور دو عضو برجسته حزب موتلفه اسلامی و جبهه پایداری برگزار شد

حجت الاسلام آقاتهرانی در برنامه دیروز امروز فردا با بیان این که بداخلاقی ها بسیار زیاد است، گفت: شاید بهتر است کلیدواژه ها را مورد بررسی قرار دهیم. اگر هدف خداوند است برای رسیدن به او هر وسیله ای قابل توجیه نیست.

وی ادامه داد: اگر به طور مثال تشخیص دادم نامزد ریاست جمهوری شوم این وظیفه است و در این عبارت نباید معصیت رخ دهد.

اهم سخنان دبیرکل جبهه پایداری را در ادامه به نقل از خبرآنلاین بخوانید:

• اگر هدف دو تا شود و خدا رها شود و اسلامیت نظام را زیر سوال بردیم همه چیز خراب می شود.

• چندی پیش آقا فرمودند تقوای جمعی داشته باشید. حضرت امام به یکی از خطبای جمعه گفتند تقوا را بیشتر بگویید.[عسگراولادی در میان صحبت های آقاتهرانی یادآوری کرد که امام خمینی به آن خطیب جمعه گفتند نفس خودت را هم به تقوی سفارش کن!] وقتی این اخلاق خوب همه جا بیاید اگر ما ها که در راس گروهی هستیم و عده ای حرف ما را می شنوند ملاحظات جدی داشته باشیم اگر زیر مجموعه هم خراب کند معلوم است.

• اینطور که فرض کنیم چند نفر ائتلاف می کنند و می گویند اگر با ما باشید وحدت است و نباشید اختلاف است و الان ۲+۱ است و چند بعلاوه چند هم دارد می آید را نمی فهمم.

• اگر به اینجا رسیدیم که بگویند باید بر این گزینه به وحدت برسید و در غیر این صورت امکان ندارد یعنی چه؟ وحدت باید در کار درست باشد. یکی از اشکالاتی که وجود دارد این است که ما بین بد و بدتر انتخاب می کنیم چرا بین خود و خوبتر انتخاب نکنیم؟ نمره ۱۰ نمره قبولی است اما رئیس جمهور نمره ۱۲ می خواهیم چه کار؟

حبیب الله عسگراولادی دبیرکل جبههه پیروان خط امام و رهبری در ادامه این برنامه گفت: سال ۴۲ خدمت حضرت امام بودیم و کسی از امام پرسید شما اجازه می دهید فرمایشات شما را طومار کنیم و مردم امضا کنند؟ امام فرمودند خوب است اما مطالب را کم و زیاد نکنید. فردی فرمود خودمان با خودکارهای مختلف به جای مردم امضا کنیم. امام فرمود به دروغ؟ ما برای راستی و درستی قیام کردیم به مردم دروغ بگوییم؟ امام اجازه این که اشخاصی طوماری درست کنند را ندادند و فرمودند ما برای درستی قیام کردیم.

اهم سخنان عسگر اولادی در ادامه می آید:

• آیت الله وحید خراسانی در تهران منبرهای فوق العاده ای داشتند و در نجف و مشهد تدریس می فرمودند.ایشان محرم و صفر و برخی سالها ماه رمضان در تهران برنامه داشتند. به من گفتند میشود از آقای خمینی برای بنده وقت ملاقات بگیرید؟ امام فرمودند یک روز برای ناهار ایشان را دعوت کنید. بعد از ناهار صحبت ها شد اما کار ظریفی آیت الله وحید کردند و وقتی از شهر قم خارج شدیم پرسیدند درباره آیت الله خمینی هرچه می دانید بگویید. آقا وحید بعد گفتند عالم مجاهد فراوان داشته ایم؛ ما عالم مجاهدی که شهید شده در کشور چند تا داشته ایم اما این آیت حق هوا ندارد. آیت الله وحید راجع به نجف مطالبی را منعکس کرده بودند که امام جوابی داده بوده اند این آقایان در حوزه ها برای چنین روزی تربیت نشده اند توقع نداشته باشید و توجیه کردند. ایشان در ماشین به ما گفتند آنچه که اسیر[امام خمینی است] هوای نفس است. اگر انسان در تبعیت از ولی فقیه بتواند هوای نفس را اسیر کند[کار درستی انجام داده است]. الان خیلی ها اسیر هوا هستند و به هر دری می زنند.

• ما علمای بزرگ و مراجع تقلید داریم؛ این مراجع ریشه های رشد ولایت هستند. ما الان معتقدیم کسانی که اسلام و نظام اسلامی و ولایت فقیه را قبول دارند باید وحدت کنند. هم اکنون آیت الله مهدوی کنی که امام فرمودند به ایشان ادارت داشته دارم و خواهم داشت می گویند کسانی که اصول را قبول دارند باید در مسیر وحدت باشند.

• از جبهه پایداری تقاضا داریم گرد هم آییم و بنشینیم و موضوع را بررسی کنیم. در مسئله ریاست جمهوری یک نفر را می خواهند و الان کسانی که خیلی پول هزینه می کنند آمده اند اصولگرایی را مصادره کنند.

آقا تهرانی هم در پایان برنامه مورد مصادیق بداخلاقی گفت:« اولین مصداق این است که یکدیگر را خراب کنیم. یعنی بیاییم و هر حرفی را که می توانیم در مورد طرف مقابل بزنیم. راست و دروغ و حق و باطلش هم برایمان مطرح نباشد! الان دوره ارتباطات است، اگر محتوایی که در این رسانه ها می ریزیم ناسالم باشد، وضع خطرناک می شود. البته باید به عملکردهای افراد نمره داد تا به اصلح برسیم. در این مسیر خیلی جالب است که چند نفر با هم ائتلاف می کنند و می گویند اگر به ما ملحق شوید می شود وحدت و اگر نیایید می شود اختلاف! وحدت، حزب و… امور انتزاعی است با منشاء انتزاعی! اتحاد همیشه خوب نیست، مهم این است که چه کسانی و برای چه چیزی اتحاد می کنند. اگر از ابتدا بیاییم یک نفر را مطرح کنیم و بگویم باید روی این فرد وحدت کنیم، و اگر وحدت نکنیم زمین به آسمان می آید، که اسمش وحدت نیست. متاسفانه ما همیشه بین بد و بدتر انتخاب می کنیم. چرا زمینه را برای حضور کسانی که بهترین هستند، آماده نمی کنیم. آقای خوشوقت (ره) فرمودند هر کسی که می آید باید در ولایت مداری و کارآمدی نمره ۲۰ داشته باشد.»

عسکر اولادی هم در پایان گفت:« بنده از زندان که آزاد شده بودم، قرار شد به دیدار علمای تبعیدی برویم. من با خانواده ام به آذربایجان غربی به دیدار آقای مکارم شیرازی رفتیم. ایشان وقتی گفتند شما که تا اینجا آمدید به این پیام برسید که تا وحدت نداشته باشیم، به پیروزی نمی رسیم.»

جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۵۴
کد خبر : 9079
بازدیدها: 243

پاسخی بگذارید »