پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عزیز محمدی تاکید کرد: حق ایران در نشست‌های AFC تضییع شد/ به کفاشیان اجازه ارائه پیشنهادهایش را نداند

danesheroz آذر ۱۲, ۱۳۹۱ ۰

رئیس اتحادیه فوتبال باشگاه‌های کشور با اشاره به اینکه اگر ما در کمیته اجرایی یک نفر را داشتیم، ایران سهمیه بیشتری می‌گرفت، گفت: بعضی از کشورها با اجحاف در حق ایران سهمیه بیشتری گرفتند. عزیزالله محمدی در خصوص نتیجه جلسات کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص اعطای سهمیه کشورها برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا ضمن [&hellip

رئیس اتحادیه فوتبال باشگاه‌های کشور با اشاره به اینکه اگر ما در کمیته اجرایی یک نفر را داشتیم، ایران سهمیه بیشتری می‌گرفت، گفت: بعضی از کشورها با اجحاف در حق ایران سهمیه بیشتری گرفتند.

عزیزالله محمدی در خصوص نتیجه جلسات کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص اعطای سهمیه کشورها برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا ضمن بیان مطلب فوق گفت: ما سهمیه واقعی خودمان را گرفتیم و بعضی از کشورها با اجحاف در حق ایران سهمیه بیشتری گرفتند.

وی با اشاره به اینکه در امتیازدهی AFC تنها ۴ کشور امتیاز بیشتری نسبت به ایران داشتند، افزود: ژاپن با ۹۴۶ امتیاز و کره‌جنوبی با ۸۸۶ در شرق آسیا، عربستان با ۸۶۰ امتیاز و قطر با ۸۳۸ امتیاز در غرب آسیا امتیاز بیشتری از ایران کسب کردند. چین ۷۹۶ امتیاز در شرق آسیا و امارات ۷۵۰ در غرب آسیا گرفتند و استرالیا هم که ۸۷۸ امتیاز داشت، با امتیاز منفی مواجه شد.

رئیس اتحادیه فوتبال باشگاه‌های کشور تصریح کرد: با توجه به این امتیاز‌ها قرار بود به استرالیا سهمیه مستقیم ندهند، همچنین قرار شد کمیته مسابقات در این زمینه تصمیم گیری کند و نظرمان این بود که یا به استرالیا، تایلند و اردن سهمیه ندهند و یا قانون رعایت شود و امتیاز این کشورها به کشورهایی داده شود که امتیاز بیشتری دارند.

وی که با برنامه تیتر داغ رادیو جوان گفتگو می‌کرد، اضافه کرد: اما اینگونه نشد و امتیاز آن به چین داده شد که پایین‌تر از ما بود. آنها چهار سهمیه مستقیم گرفتند، ازبکستان یک سهمیه در شرق آسیا و یک سهمیه و نیم در غرب آسیا داشت که جمعا ۲ و نیم سهمیه شد و امارات هم شد ۲+۲ اما متاسفانه هیچ سهمیه‌ای به ایران اضافه نشد.

محمدی ادامه داد: در این جلسه که نایب رئیس آن آقای کفاشیان بود، ما ۳ پیشنهاد ارائه کردیم که متاسفانه به او اجازه ندادند این پیشنهادها مطرح شود زیرا در جلسه کمیته مسابقات، امارات، چین و ازبکستان ذینفع بودند. اگر ما در کمیته اجرایی یک نفر را می داشتیم، ایران سهمیه بیشتری می‌گرفت. آقای کفاشیان در کمیته مسابقات بود اما کشورهایی مانند اردن، استرالیا و هند که در کمیته اجرایی عضو داشتند، نتیجه را به نفع خود تغییر دادند.

وی در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به اینکه اگر استادیوم غدیر اهواز، تختی تهران و نور استادیوم دستجردی درست می‌شد ۵ باشگاه دیگر ایران A کلاس می‌شدند، تاکید کرد: در آن شرایط خود به خود ما ۳۰ نمره می‌گرفتیم و بالاتر از قطر قرار می‌گرفتیم، پس نیاز به این رایزنی‌ها هم نبود.

رئیس اتحادیه فوتبال باشگاه‌های کشور در این خصوص اضافه کرد: من با مسئولان باشگاه راه‌آهن و پیکان صحبت کردم و از آنها خواستم حتی اگر شده بودجه‌ای را با همدیگر در نظر بگیرند و وضعیت را بهتر کنند. حتی با عباسی وزیر ورزش هم صحبت کردم که به یک نحوی این مشکلات حل شود اما متاسفانه اهمیتی ندادند.

وی با بیان اینکه اگر از الان هم برای سال آینده برنامه‌ریزی کنند و این کارها انجام شود تا چند ماه دیگر ممکن است دوباره امتیازبندی کنند و ما باز هم از سایر کشورها جلو بزنیم، خاطرنشان کرد: در روز آخر برگزاری جلسات، من با مسئول مالزیایی صحبت کردم که گفتند قرار است مانند اروپا، کشورها بر اساس عملکردشان سهمیه بگیرند.

محمدی در پایان گفت: به نظرم حالا که این استانداردسازی‌ها در حال انجام است، باید بعد فنی را در نظر بگیریم تا کیفیت مسابقات بالاتر رود، در این صورت فوتبال وضعیت کشور ما بهتر خواهد شد.

“تیتر داغ” کاری از گروه جوان و ورزش رادیو جوان است که هر روز به طور زنده با سردبیری سمیرا سلطانی و گویندگی حامد مشکینی از این شبکه رادیویی پخش می‌شود.

یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۵:۱۷
کد خبر : 121
بازدیدها: 204

پاسخی بگذارید »