پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عزل و نصب های فامیلی استاندار البرز، فضای بی اعتمادی در بین مسئولان ایجاد میکند

danesheroz1 مهر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
عزل و نصب های فامیلی استاندار البرز، فضای بی اعتمادی در بین مسئولان ایجاد میکند

دانش روز: محمد جواد کولیوند گفت: انتصابات فامیلی منجر به ایجاد فضای بی اعتمادی در بین مسئولین استان میشود و به نظر من این کار خلاف تعهداتی است که قبلا وزیر کشور و استانداران داشتند

به گزارش دانش روز، محمد جواد کولیوند  با اشاره به سوال سه تن از نمایندگان مجلس از وزیر کشور در مورد عزل و نصب های پر حرف و حدیث در استانداری ها خصوصا استان البرز اظهار داشت: طبق توافقی که با وزیر کشور در خصوص انتخاب استانداران براساس همفکری و تعامل سازنده داشتیم، قرار بر این شد که انتصاباتی که از سوی استانداران صورت میگیرد بر اساس شایسته سالاری و با تعامل و هماهنگی کامل با نماینده های مردم در مجلس صورت بگیرد.

وی افزود: متاسفانه برخلاف این توافقات  شاهدیم که استاندار جدید  بدون کوچکترین تعامل و مشورتی به معرفی افرادی خاص به عنوان معاون و مشاوران خود در پستهای مهم استانداری پرداخته و آن را رسما ابلاغ کرده است. از جمله برادر خود را که فردی بازنشسته است را به عنوان مدیر کل حقوقی دفتر و همچنین فرزند خود  که سابقه کار دولتی نداشته و حقوق بگیر هیچ جایی نبوده را به عنوان معاون مدیرکل حوزه و رئیس دفتر استاندار منصوب می کند.
کولیوند تصریح کرد: این انتصابات فامیلی منجر به ایجاد فضای بی اعتمادی در بین مسئولین استان میشود و به نظر من این کار خلاف تعهداتی است که قبلا وزیر کشور و استانداران داشتند.
نماینده مردم استان البرز خاطرنشان کرد: شاید اگر این انتصابات بصورت مشورتی با نمایندگان صورت می گرفت و ادله و مستندات منطقی ارائه میشد به همین گزینه ها منتج میشد، لیکن در حال حاضر کاملا غیر اصولی به نظر میرسد و نشان دهنده بی حرمتی به نظرات مشورتی نمایندگان استان است.

کولیوند در پایان اظهار داشت: نمایندگان مردم استان البرز در جایگاه نظارتی خود و با استفاده از ابزارهای نظارتی مربوطه، قطعا به این انتصابات رسیدگی خواهند کرد.

منبع: تیتر یک

سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۷
کد خبر : 65605
بازدیدها: 235

پاسخی بگذارید »