جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

الهام در جمع خبرنگاران:

عزل وزیر بهداشت سیاسی نیست/اگر شایعات نباشد برخی رسانه‌ها تعطیل می‌شوند

danesheroz دی ۱۳, ۱۳۹۱ ۰

سخنگوی دولت، برکناری ˝مرضیه وحید دستجردی˝ را سیاسی ندانست و گفت: برکناری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تخصصی است و اگر سیاسی بود باید حضور وی در این وزارتخانه ادامه می یافت

غلامحسین الهام روز چهارشنبه در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، با تقدیر از زحمات مرضیه وحید دستجردی (وزیر سابق بهداشت و درمان )، گفت: ایشان زحمت‌های زیادی کشیدند که قابل تکریم و احترام است، اما در روند و شرایط امروز ، با توجه به اولویت‌های دولت در این بخش کار سنگینی وجود داشت که باید خوب پیش می‌رفت و شاید این تغییرات در جهت ترفیع خدمات و بهبود خدمات عمومی به مردم موثر باشد، پس این تغییر را کارشناسی و تخصصی می‌دانم.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره تغییر وزیر بهداشت، تاکید کرد: برکناری خانم دستجردی امری سیاسی نبود، بلکه مربوط به موضوعات تخصصی بود.

الهام در رابطه با اظهارنظرهایی مبنی بر این‌که لیست ارایه شده توسط دولت به قوه قضاییه در مورد اسامی مفسدان اقتصادی، لیست افراد ممنوع‌الخروجی است، اظهار کرد: افراد مختلفی مطرح بودند و در لیستی که توسط رییس جمهور طرح شده‌ موضوعات مختلف مطرح شده، چون به بحث اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی تاکید شده است که شامل همه‌ افرادی است که فسادهای مختلف انجام دادند، از جمله زمین‌خواری و غیره.

وی اظهارکرد: در مورد معوقه‌های بانکی بحث کسانی که معوقات خود را نمی‌پردازند، با کسانی که دچار مشکل شده اند و مشکل آنها قابل قبول است را قابل تفکیک می‌دانیم.

سخنگوی دولت در رابطه با برنامه‌های دولت برای مهار تورم، گفت: این یک موضوع اقتصادی است که در این رابطه نظری ندارم، اما دولت در بحث برنامه‌ریزی جلسات مستمری با حضور کارشناسان اقتصادی دارد و بر اساس نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران و اتخاذ راهکارهای مناسب پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

الهام همچنین در رابطه با این موضوع که گفته می‌شود، قرار است قیمت مسکن مهر افزایش پیدا کند، تصریح کرد: آقای نیکزاد در این زمینه بررسی‌های لازم را انجام خواهند داد و اظهار نظر خواهند کرد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره آخرین مصوبات جلسه امروز دولت هم گفت: ما در جلسه امروز هیات دولت چند مصوبه درخصوص ارتقای برخی از شهرستانها و تغییراتی در تقسیمات کشوری داشتیم.

وی افزود: بر اساس مصوبه دولت در استان بوشهر بخش عسلویه به شهرستان عسلویه ارتقاء پیدا خواهد کرد تا پشتیبانی خوبی از منطقه ویژه انرژی پارس صورت بگیرد.

سخنگوی دولت ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان چهار شهرستان داریم که شامل شهرستانهای میرجابه،قصرقند،هامون و نیمروز می‌شود که این چهار شهر به شهرستان ارتقا یافتند.

الهام گفت: در استان تهران قرچک به شهرستان تبدیل خواهد شد.

سخنگوی دولت درمورد جابجایی های مطرح شده در برخی رسانه ها در دولت نیز گفت: اگر این شایعات مطرح نباشد بخشی از رسانه ها تعطیل می شوند.

الهام همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره شایعه ماموریت دیپلماتیک “حمید بقایی” تصریح کرد: وزارت امور خارجه حکمی برای آقای بقایی صادر نکرده  و وی در حوزه معاونت اجرایی رییس جمهوری قرار است استخدام نیروهای مورد نیاز در نهاد ریاست جمهوری را پیگیری کند.

سخنگوی دولت درمورد برگزاری جلسات کارشناسی رییس جمهوری با وزیران درباره مسایل اقتصادی کشور و بررسی آثار هدفمندی یارانه ها، یادآور شد: این جلسات به طور مستمر و هفتگی تشکیل و طرح های مناسبی مطرح و پیگیری می شود.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر غیرقانونی بودن ادامه سرپرستی “علی نیکزاد” بر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: قانون پس از ابلاغ و انتشار رسمیت می یابد و باید دید در قانون چه مسایلی مطرح شده است و آیا عطف به ماسبق می شود یا خیر؟

 

چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۴۱
کد خبر : 2548
بازدیدها: 227

پاسخی بگذارید »