جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فرمانده سپاه در مراسم شکست حصر سوسنگرد:

عزت و سر بلندی امروز ایران مدیون روحیه جهادی است

danesheroz1 آبان ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
عزت و سر بلندی امروز ایران مدیون روحیه جهادی است

دانش روز: سرلشکر محمدعلی جعفری اظهار داشت: وقتی ملت ایران احساس می کنند به یاری خدای متعال،عزت و سر بلندی که امروز ایران در دنیا پیدا کرده است مدیون روحیه جهادی ومقاومت و پایداری است که توسط جمع کثیری از مردم انجام شده و در حال انجام است

به گزارش دانش روز، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مهمان ویژه مراسم شکست حصر سوسنگرد در شهرستان سوسنگرد ضمن تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا اظهار داشت:سوسنگرد اولین شهری بود که با مقاومت مردمی و استقامت مردمی آزاد شد و دشمن را به شکست وادار کرد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه همین شکست سر منشا شکست های بعدی دشمن شد افزود:پایداری در ۸ سال دفاع مقدس بر گرفته از فرهنگ و تمدن و ایمان به دین اسلام و مذهب تشیع است که با فرهنگ دلاوری ایرانیان  عجین شده است و همین موضوع باعث شد برنامه حزب بعث برای فتح ۶ روزه خوزستان به شکست بخورد.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:هدف صدام با حمایت و پشتیبانی های استکبار جهانی شرق و غرب تصرف خوزستان بود که با محاسبات مادی و مقایسه با سایر جنگ ها قابل پیشی بینی بود اما یک توان غیر قابل پیش بینی یعنی مردمی که وارد صحنه شدند تمام محاسبات را برهم ریخت.

سرلشکر محمدعلی جعفر با اشاره به  رشادت های شهید غیور اصلی اظهار داشت:بعد از عملیاتی که هفتم و هشتم مهرماه به فرماندهی شهید غیور اصلی صورت گرفت رعبی در دل دشمنان افتاد که این رعب  جز با عنایت الهی نبود و باعث شد تا دشمن تا نزدیکی بستان عقب نشینی کند

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به خیانت بنی صدر در جنگ گفت:نگاه لیبرالی و خائنانه ایی که بنی صدر داشت باعث شده بود که مخالفت جدی با حضور نیروهای مردمی برای دفاع انجام دهد  ودستور صریح به ارتش داده شود که نیروهای مردمی همکاری نکنند که این مسئله در سوسنگرد هم وجود داشت.

وی تصریح کرد:اگر سوسنگرد با این پیگیریها و مقاومت هایی که رزمندگان داشتند آزاد نمی شد سرنوشت جنگ ممکن بود جور دیگری باشد.

سردار جعفری خاطرنشان کرد:سوسنگرد اولین شهری بود که که مقاومت کرد و به دست رزمندگان اسلام آزاد شد.

وی نگاه لیبرالی و مادی بنی صدر را عامل ناامیدی او از مقاومت و جنگیدن با دشمن دانست و افزود د:وقتی بنی صدر از حمله به عراقی ها نا امید شد به تهران رفت و گفت باید با عراقی ها بر سر میز مذاکره بنشینیم.

سردار جعفری با اشاره به همکاری بین سپاه و ارتش اظهارداشت:به صورت پنهانی با برادران ارتش همکاری می کردیم و آن ها می خواستند که این همکاری ها پنهان بماند و بنی صدر متوجه این همکاری نشود.

وی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران اگر امروز دارای سازو برگ نظامی است ولی در اوایل انقلاب نیروی مسلح بود نه نیروی نظامی گفت: غیرت ایرانی اسلامی و شیعی سبب شد که با هر قیمتی که هست علیه ارتش بعثی عملیات کنند.

 فرمانده سپاه پاسداران با بیان آیاتی از سوره صف بیان داشت: وقتی ملت ایران احساس می کنند به یاری خدای متعال،عزت و سر بلندی که امروز  ایران در دنیا پیدا کرده است مدیون روحیه جهادی ومقاومت و پایداری است که توسط جمع کثیری از مردم انجام شده و در حال انجام است .

وی ادامه داد: در جهان چشم های زیادی به این مقاومت دوخته شده است اگر امروز ایران به این عزتو عظمت  رسیده است به خاطر استقامت و  پایداری رزمندگان در دفاع مقدس است.

سرلشکر محمدعلی جعفر تصریح کرد:نتیجه تحریم ها و رفتارهای دشمن حضور بیشتر مردم در راهپیمایی های مختلف و حضور پای صندوق های رای و حمایت از نظام اسلامی است.

منبع:دانا

یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۳
کد خبر : 74308
بازدیدها: 154

پاسخی بگذارید »