دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر پیشنهادی اطلاعات دولت یازدهم:

عزت امروز ایران اسلامی، مرهون فرهنگ شهادت است

danesheroz1 مرداد ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
عزت امروز ایران اسلامی، مرهون فرهنگ شهادت است

دانش روز: عضو مجلس خبرگان رهبری و وزیر پیشنهادی اطلاعات دولت یازدهم در طالقان گفت: عزت و سربلندی امروز ایران اسلامی مرهون فرهنگ ایثار و شهادت و در میان مردم است

  به گزارش دانش روز، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود علوی شامگاه شنبه در یاواره ۱۷ شهید روستای جزینان شهرستان طالقان افزود: با زنده نگهداشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ شهادت در میان مردم، عزت و اقتدار در جامعه ی اسلامی باقی خواهد ماند.

وی گفت: تاریخ نشان می دهد ملت هایی که از مرگ ترسیده اند زیر بار ذلت رفته اند.

علوی افزود:توجه مردم به مرگ در راه خدا می تواند نقش موثری در عزت و سربلندی جامعه اسلامی داشته باشد.

وی اظهار کرد: انسان میل به جاودانگی دارد و همین امر سبب می شود که از مرگ بهراسد.

عضومجلس خبرگان رهبری گفت: در دین مبین اسلام مرگ به معنای پایان زندگی و بسته شدن پرونده هستی یک انسان نیست بلکه وسیله ای برای گذر از این دنیا است.

وزیرپیشنهادی اطلاعات دولت یازدهم افزود:با تغییر در نگرش نسبت به مرگ دیگر هراسی از آن وجود ندارد.

سخنران یادواره شهدای روستای جزینان طالقان بیان کرد: شهدا با نگرش عمیق خود نسبت به مرگ ومیل به جاودانگی بهترین راه جاودانه ماندن را شهادت در راه خدا دیدند و با شور و شوق به دیار باقی شتافتند.

علوی گفت: ملتی که از مرگ نهراسد دشمن خود را خلع سلاح کرده است و امروز دشمنان ایران اسلامی درواقع خلع سلاح شده اند چرا که ملت ایران با درس گرفتن از مکتب عاشورا شهادت را بزرگترین سعادت خود می داند.

عضو مجلس خبرگان رهبری و وزیر پیشنهادی اطلاعات دولت یازدهم درادامه با اشاره به اینکه در شهرستان طالقان نیز فرهنگ شهادت به خوبی نهادینه شده است گفت: تقدیم ۶۱۴ شهید، نسبت به جمعیت این شهرستان نشان از باور عمیق این مردم به آخرت دارد.

در پایان این مراسم عضو مجلس خبرگان رهبری از پدران شهدا و خانواده معظم آنان دلجویی کرد.

منبع:ایرنا

یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۶
کد خبر : 49134
بازدیدها: 233

پاسخی بگذارید »