شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استاندار البرز در مراسم افتتاح چهار هزار و 215 پروژه بخش کشاورزی؛

عربیان: استان البرز مهمترین قطب علمی کشور است

danesheroz تیر ۵, ۱۳۹۲ ۰
عربیان: استان البرز مهمترین قطب علمی کشور است

دانش روز :اصغر عربیان گفت: استان البرز به واسطه استقرار و فعالیت بیش از ۱۴ مرکز مهم ملی و بین المللی سهم ویژه ای در عرصه تولیدات عملی کشور دارد که امید است در آینده ای نزدیک شاهد تحول و پویایی بیش از پیش این استان در عرصه های علمی و پژوهشی باشیم

اصغر عربیان با بیان این مطلب در مراسم افتتاح چهار هزار و ۲۱۵ پروژه بخش کشاورزی که با حضور محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان در پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران اظهار داشت: جوانان ایران اسلامی با تلاش دولت و اراده دستیابی به مسیر رشد و تعالی را پیش روی برنامه های خود قرار داده اند به طوری که امروزه شاهدیم ایران در حوزه دانش علمی به رتبه تک رقمی در دنیا دست یافته است.

عربیان افزود: برگ های پرافتخار علمی کشور در حالی با توان و اراده جوانان ایرانی ورق می خورد که هر لحظه در آماج تلاش و هجمه دشمنان با هدف دین ستیزی و عقل ستیزی که همان ستیز با انسانیت است، قرار دارند.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه شناخت امروز جهان از ایران به واسطه حضور فعال در عرصه های علمی و پژوهشی مسیر رشد و تعالی ایران اسلامی را هموارتر از گذشته می کند، خاطر نشان کرد: روزی که دانشمندان جوان ایرانی در حوزه هسته ای افتخار آفرینی کردند در سنین زیر ۲۵ سال قرار داشتند که مایه افتخار و مباهات برای ملت ایران است.

وی تصریح کرد: وجه مشخه ایران توان و ارداه ملت آن است که امروزه توانسته تابلوی زیبایی از «خواستن» را در برابر دیدگان جهانیان ترسیم کند.

دکتر عربیان، از استان البرز به عنوان مهمترین قطب علمی کشور یاد کرد و گفت: این استان به واسطه استقرار و فعالیت بیش از ۱۴ مرکز مهم ملی و بین المللی سهم ویژه ای در عرصه تولیدات عملی کشور دارد که امید است در آینده ای نزدیک شاهد تحول و پویایی بیش از پیش جوانان و نخبگان این استان در عرصه های علمی و پژوهشی باشیم.
گفتنی است در این مراسم بیش از چهار هزار و ۲۱۵ پروژه بخش کشاورزی به صورت متمرکز به بهره برداری رسید. رونمایی از ۸ دستاورد شاخص تحقیقات کشاورزی و بهره برداری از نخستین گلخانه پیشرفته کشت محصولات تراریخته از دیگر برنامه های این مراسم بود که با حضور رئیس جمهوری، وزیر جهاد کشاورزی، معاون علمی و فناوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس جمهور افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

 

منبع: کرج رسا
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۰
کد خبر : 32227
بازدیدها: 311

پاسخی بگذارید »