جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس جمهوری :

عده ای خود را مالک کشور می دانند/ حرکت ملت ایران این بداخلاقی ها و خودخواهی ها را پارو خواهد کرد

danesheroz اردیبهشت ۸, ۱۳۹۲ ۰
عده ای خود را مالک کشور می دانند/ حرکت ملت ایران این بداخلاقی ها و خودخواهی ها را پارو خواهد کرد

رییس جمهوری با بیان این که عده ای خود را مالک کشور می دانند گفت: اعتقاد من این است که حرکت ملت ایران این بداخلاقی ها و خودخواهی ها را پارو خواهد کرد

به نقل از ایرنا؛ محمود احمدی نژاد عصر امروز یکشنبه در جریان چهارمین دور سفرهای استانی به استان آذربایجان شرقی و در مراسمی با عنوان حماسه حضور که در مجتمع رفاهی پتروشیمی تبریز برگزار شد، این مطلب را بیان کرد.

احمدی نژاد اظهارداشت: امروز یک فرصت تاریخی پیدا و شرایط فراهم شده است که آرزوهای تاریخی خودمان و بشر را محقق کنیم که البته نیازمند کار و تلاش است.

رییس شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: البته در داخل با مشکلات، بداخلاقی، خودخواهی و تمایلاتی مواجه هستیم و همیشه یک گرایش به سکون، خودخواهی و بهره مندی از تجهیزات و رانت ها وجود داشته است و عده ای خود را برتر و ویژه می دانند.

رییس جمهوری با تاکید بر لزوم ساختن کشور گفت: هنگامی که می گوییم ایران، به برخی بر می خورد، ایران یک جغرافیا و نژاد نیست بلکه یک فرهنگ انسانی و متعالی است.

احمدی نژاد با بیان این که تاریخ، ایران را با فرهنگ این سرزمین می شناسد، افزود: هرکجا این فرهنگ متعالی حضور داشته باشد آنجا ایران است.

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود با بیان این که ملت ما امروز در نقطه عطف تاریخی قرار گرفته است، گفت: یک دوره در تاریخ بشر به پایان رسیده، دوره ای که قدرت و ثروت حرف اول را می زند و ملاک سعادت انسان بود و اکنون یک دوره جدید آغاز می شود.

احمدی نژاد با بیان این که مشخص شد قدرت و ثروت به تنهایی نمی تواند سعادت و کمال انسان را تامین کند، یادآورشد: زورمداران برای این که بر منطقه ما مسلط شوند چند صد سال طراحی و اجرا و جنگ های بسیاری را بر منطقه ما تحمیل کردند.

وی با بیان این که آن ها امروز در اقتصاد، ثروت و سلطه کم آورده اند و دو، سه نقطه دنیا، خاورمیانه و شرق دور را هدف گرفته اند، اظهارداشت: برای این که ثروت و سلطه آن ها تامین و مستحکم شود باید ملت این مناطق نابود شوند.

رییس جمهوری با بیان این که سلطه گران اکنون در شرق دور در حال راه اندازی جنگ هستند، گفت: آن ها می خواستند دموکراسی دروغین را به خاورمیانه بیاورند آیا چیزی از افغانستان باقی مانده است که اکنون به سراغ سوریه آمده و پس از آن دوباره در آینده نزدیک به سراغ عراق و ترکیه خواهند رفت.

رییس جمهوری با بیان این که امروز در عرصه دیپلماسی بین المللی صادق بودن جرم نابخشودنی است، گفت: دیپلماتی که راست می گوید دیپلمات نیست و همه به دنبال چاپیدن هم هستند.

احمدی نژاد با اشاره به این که امروز آن ها در عمل به بن بست رسیده اند گفت: دیگر اندیشه آن ها در دنیا نفوذ ندارد، به لحاظ تئوریک به پایان راه رسیده اند و تنها ابزار آن ها بمب، هواپیما و سلاح است.

وی با تاکید بر این که مشخص است جامعه انسانی این شرایط را تحمل نمی کند اظهارداشت: در دنیا یک بیداری در حال وقوع است که بازگشت به هویت، ارزش های انسانی، پاکی، عدالت، محبت، صلح و کرامت انسانی می باشد.

رییس قوه مجریه با بیان این که این بیداری آن پیچ و نقطه عطف تاریخی جامعه بشری است، گفت: نقش ملت ما در عبور از این پیچ، استثنایی، ویژه و مختص ملت ایران است.

***خدا ملت ایران را در طول تاریخ برای نقش آفرینی امروز صیقل داده است

رییس جمهوری با تصریح بر این که ویژگی های تاریخی ملت ایران دوای درد امروز جامعه بشری است، اظهارداشت: در طول تاریخ خدا ملت ایران را برای نقش آفرینی امروز صیقل داده است.

احمدی نژاد با یادآوری این که ملت ایران از ابتدا موحد بوده است، گفت: همه کاوش های تاریخی هیچ اثری پیدا نکرده که حاکی از حرکت عمومی ملت ایران به سمت شرک و بت پرستی باشد.

به گفته رییس جمهوری ملت ایران همواره همه خوبی ها را برای همه خواسته است و به همین دلیل تنها ملتی است که در برابر پیام پیامبران هیچ مقاومتی نکرده و با افتخار می توان گفت که با شمشیر به پیامبران نگرویده است.

رییس جمهوری با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان سال حماسه سیاسی – حماسه اقتصادی از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: حماسه برای تغییر بنیادین شرایط است و دفاع مقدس یک حماسه عظیم و سرشار از حماسه ها بود.

احمدی نژاد در ادامه این بخش از سخنان خود جوانان را موتور حرکت حماسه و موتور حرکت یک ملت دانست و توضیح داد: دشمنان مشکلاتی به وجود آوردند و به تصور خود شرایط را سخت کردند اما به اعتقاد من آنها از خودشان در برابر موج عظیمی که در برابر آنها به راه افتاده دفاع می کنند.

وی خاطرنشان کرد: اطمینان دارم امسال جوانان عزیز ما این پیچ تند را با سرافرازی و و موفقیت پشت سر خواهند گذاشت.

رییس جمهوری در مورد استان آذربایجان شرقی نیز گفت: جوانان آذربایجان همواره در مقاطع سرنوشت ساز به میدان آمده و اقدامی ماندگار انجام داده اند.

احمدی نژاد با بیان این که تاریخ ما سرشار از حماسه هایی است که مردم و جوانان آذربایجان خلق کرده اند ادامه داد: به همین دلیل است که آذربایجان نزد ایرانیان جایگاه بسیار رفیعی دارد و ایران به حماسه های آذربایجان افتخار می کند.

وی اضافه کرد: اگر امروز ایران یک پیچ را رد کند به دنیای جدید انسانی می رسد دنیایی که در انتظارش بودیم و خدا و انبیاءالهی آن را وعده دادند.

احمدی نژاد در ادامه با بیان این که بسیاری اوقات یک تصمیم ملتی را ۱۰۰ سال جلو می اندازد، افزود: امسال سال تصمیمات بزرگ یک حرکت، شناخت، یک اقدام با معرفت و هوشمندانه است تا همه شرایط را به نفع ایران تغییر دهد.

یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۱
کد خبر : 13336
بازدیدها: 116

پاسخی بگذارید »