یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عجیب ترین مراسم عروسی در دنیا

danesheroz1 شهریور ۴, ۱۳۹۲ ۰
عجیب ترین مراسم عروسی در دنیا

دانش روز: آداب و رسوم عروسی در کشورهای مختلف متفاوت است و در سالهای متمادی از طریق چند نسل منتقل شده اما تمام آداب و رسوم عروسی ها رمانتیک نیست و به جای آنکه آنها را عجیب و غریب بشماریم، باید از کلمه منحصر به فرد استفاده کنیم که واژه پسندیده تری است

به گزارش دانش روز،  آداب و رسوم عروسی در کشورهای مختلف متفاوت است و در سالهای متمادی از طریق چند نسل منتقل شده اما تمام آداب و رسوم عروسی ها رمانتیک نیست و به جای آنکه آنها را عجیب و غریب بشماریم، باید از کلمه منحصر به فرد استفاده کنیم که واژه پسندیده تری است.

عروسی و مراسم های حاشیه ای آن یکی از خاطرات تکرارنشدنی زندگی هر انسانی است، اما این مراسم باشکوه در هر نقطه ای از دنیا رنگ و بوی خاص خود را دارد.

خواستگاری و عروسی در هر نقطه از جهان با سنتهای خاص خود همراه و برای افرادی که در نقاط دیگر جهان ساکن هستند جالب توجه بوده است.برخی از این رسم و رسومات که از فرهنگ مردم آن سرزمین ریشه می گیرد، کم نظیر و در نوع خود بسیار تعجب برانگیز و غیرقابل باور باشد.

در ادامه به بررسی برخی از عجیبترین رسومات و اعتقادات در این مراسم می پردازیم:

 تایلند:
مردم تایلند معتقدند که اب مظهر پاکی و روشنایی است و بدبختی و نکبت را از زندگی دور می کند.بر همین اساس در مراسم عروسی دختران این کشور اتفاق جالبی می افتد،به این ترتیب که عروسهای تایندی در ابتدای زندگی شان وارد آب شده تا وفاداری شان را به همسرشان نشان دهند.مردم این کشور معتقدند که با این کار، روح و جسم عروس شستشو داده شده و تضمینی برای خوشبختی شان امضاء شده است.

جالب اینجاست که این مراسم حتماً باید در رودخانه ای که آبی زلال دارد و جریان آب نیز به حرکت خود ادامه میدهد اتفاق بیافتد و استفاده از آبهای راکد و حوضهای دست ساز برای اینکار مناسب نیستند.اگرچه اجرای این مراسم منجر به خیس شدن لباس عروس فلک زده می شود، اما اهمیت انجام این سنت قدیمی آنقدر نزد خانواده های اصیل تایلندی زیاد است که آنها را مجبور به انجام این کار می کند و عروس را با لباسی خیس به خانه بخت می فرستند.

آلمان:

در این مراسم هر میهمان چندین کاسه و بشقاب و پیش دستی را می شکند و آنرا در طول مراسم می شکند.انها اعتقاد دارند که این کار به زوج تازه ازدواج کرده کمک می کند تا از مشکلات و گرفتاری ها در امان بماند و زندگی شان سراسر شادی باشد.

سودان:

قبیله ای به نام “لاتووکا” در سودان رسم بسیار عجیبی برای ازدواج دارند.اگر پسری قصد ازدواج با دختری را داشته باشد، او را می دزدد.بعد از دزدیدن دختر بزرگان فامیل پسر نزد پدر دختر رفته و از او درخواست کمک به دخترش را می کنند.اگر پدر دختر با ازدواج موافق باشند که پسر را به قصد کشت می زند ولی اگر موافق نباشد، پسری که دختر را دزدیه، به زور با دخترک بیچاره ازدواج می کند.

 


ژاپن:

در یک مراسم سنتی ژاپنی روحانی حاضر در مراسم برای عروس و داماد دها خوانده و در پایان مراسم مردم در کنار هم نوشیدنی میل می کنند.

فنلاند:

اتومبیل های عروسی مجلل که با قوطی های حلبی تزئین شده و همراهی داماد با عروس تا سرسرا همواره در مراسم های عروس یفنلاندی ها دیده می شودبرای فنلاندی های ودرن این سنتی اصیل به شمار می آید.

 


هندوستان:

برای هندی ها میزبانی از مسئولیتهای دینی می باشد و مهمترین مسئولیت قربانی کردن است.آنها در مراسم عروسی شان حتماً یک حیوان را قربانی کرده و گوشت آنرا میان تمام حاضران تقسیم کرده و همه از آن گوشت می خورند، بجز عروس و داماد.آنها معتقدند اگر عروس و داماد از این گوشت بخورند، زندگی شان بقائ نخواهد داشت.
آمریکا:

مراسم عروسی بومیان آمریکا همواره در ساختمانهای عمومی برگزار می شود.هرچند سرخپوستها همواره خوشبین بوده و با روی باز از میهمانان استقبال می کنند اما در مراسم عروسی همواره ساکت هستند.

 

فیلیپین:در فیلیپین عروس همواره لباس سنتی سفیدرنگ عروسی به تن کرده و داماد با پوشیدن لباس سنتی ،بارونگ(نوعی چاقو یا شمشیر دسته کلفت و لبه تیز) نیز به کمر دارد.این جریان تا مادامی که فرزندی نداشته باشندادامه خواهد داشت.

 

مالی، نیجیریه و کامرون:بعضی از مردم مالی، نیجریه و کامرون طی مراسمی به نام “شارو” پسری را که قصد ازدواج دارد را در ملائ عام می زنند.در واقع مراسم اینطور آغاز می شود، یک فرد قوی هیکل پسر را به باد کتک می گیرد و پسرگ نگون بخت مجبور است که علائم درد را مخفی نگه دارد.اگر او بتواند علائم درد را پنهان کند به این منظور است که او مرد شده و قابلیت ازدواج را دارد اما اگر شکست بخورد نمی تواند همسری اختیار کند. بد نیست بدانید تعدادی از این پسرها در حین اثبات مردانگی شان برای ازدواج جانشان را از دست داده اند!!

فرانسه:

شهردار یا معاون شهردار میزبان مراسم عروسی است که معولاً بین ساعات ۹ صبح تا ۵ بعداز ظهر و در روزهای سه شنبه، جمعه یا شنبه برگزار می شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۶
کد خبر : 54600
بازدیدها: 270

پاسخی بگذارید »